Ze Sydney zpět na adresu, kde to celé začalo. Mak se upsal Slovanu Bratislava na dva roky

Ze Sydney zpět na adresu, kde to celé začalo. Mak se upsal Slovanu Bratislava na dva roky

Třiatřicetiletý zkušený slovenský legionář se vrací do rodné země, dokonce na adresu, kde to celé začalo. Róbert Mak vyslyšel volání Slovanu Bratislava a po exotickém angažmá v Austrálii se rozhodl podepsat dvouletý kontrakt s klubem, kde svou bohatou kariéru odstartoval.

Mak se do Bratislavy vrací po vypršení kontraktu s australským Sydney FC. U protinožců strávil dva roky, předtím působil například v Maďarsku v barvách Ferencvárose. Zajímavostí je určitě také fakt, že v roce 2004 zkoušel štěstí u mládeže Manchesteru City, avšak do A-týmu anglického celku nakonec neproklouzl.

ČEŠI V ZAHRANIČÍ BEZ SMLUV? PAVLENKA MOŽNÁ ZA RONALDEM, PEKHARTA LOVÍ ARABOVÉ I JABLONEC

„Především jsem velmi vděčný a šťastný, že se mohu vrátit na místo, kde jsem vyrůstal a kde jsem s fotbalem začínal. Vždycky jsem říkal, že chci, aby ten den jednou přišel, a teď je tady,“ nechal se slyšet Mak pro stránky klubu, kam se vrací po dlouhých dvaceti letech.

„Slovan byl a je mou srdeční záležitostí a toužil jsem hrát na novém Tehelném poli. Rád bych klubu vrátil to, co mi dal v mládí, a pomohl mu k ligovému titulu a úspěchu v Evropě. Těším se také na fanoušky a spoluhráče, z nichž mnohé znám. Teď už zbývá jen pustit se do práce a dobře se připravit na sezonu,“ dodal ofenzivně laděný hráč, který se pozván na evropský šampionát nedočkal.