Podpora lidí mi strašně pomohla, vysvětlil Rada, proč pokračuje na Dukle. Kauzu bere jako zářez

Podpora lidí mi strašně pomohla, vysvětlil Rada, proč pokračuje na Dukle. Kauzu bere jako zářez

Vážně zvažoval, že skončí, nakonec se ale rozhodl pokračovat v misi. Trenér Petr Rada povede pražskou Duklu i mezi elitou. S majitelem klubu Petrem Pauknerem se v pondělí domluvil na nové roční smlouvě. “Vzhledem k jeho osobě jsem byl nakloněný tomu pokračovat dál. I když ve svých myšlenkách jsem se dostal až na hranu, jsem rád, že jsme se dohodli na další spolupráci,“ prohlásil uznávaný lodivod pro eFotbal.

Byť Rada vrátil Duklu zpět do ligy, on sám přemýšlel, že po postupu složí funkci. Naštval ho exemplární flastr, jenž dostal za urážku tehdejšího kouče Brna Tomáše Polácha. V prvním jarním kole ho počastoval slovy “zoufalče cikánskej“, za což dostal osmiměsíční zákaz činnosti plus pokutu 80 tisíc korun. Ta zůstala v platnosti, jeho trest byla ale zkrácen na měsíce tři. Ani to však protřelého barda moc neobměkčilo.

“Musím říct, že to ve mně leží dodnes. Beru to jako zářez. Jelikož jsem člověk, co nesnáší křivdu, tuhle lehce vymyšlenou kauzu pořád těžce koušu, opravdu jsem byl rozhodnutý kvůli ní skončit. Na druhou stranu mi strašně pomohla podpora lidí. Drtivá většina z nich stála za mnou. Přála si, ať pokračuji. Tohle hrálo v mém rozhodování důležitou roli,“ přiznal populární kormidelník, který si s finálním verdiktem dával dlouho na čas.

Nakonec ho přesvědčila až pondělní schůzka s Pauknerem. Ten ho u týmu chtěl udržet za každou cenu. “S prezidentem jsme na stejné vlně. Máme stejný názor na fotbal i na tuhle kauzu. O to radši jsem, že jsem se zase domluvili. Byť oba víme, že to na podzim budeme mít hodně těžké, rozhodli jsme se pokračovat společně. Pevně věřím, že to zvládneme i v první lize,“ poznamenal dejvický rodák, který v české nejvyšší soutěži odtrénoval nejvíc zápasů (442) ze všech. To mu ale nestačí.

SEZNAM LETNÍCH PŘÁNÍ BANÍKU NENÍ DOSTUPNÝ TAK, JAK SE PŮVODNĚ ZDÁLO. KTERÉ TVÁŘE SI HAPAL VYTIPOVAL?

“Mám takový osobní cíl, a tím je překonat v historických tabulkách Jaroslava Vejvodu. Je to můj trenérský vzor, velká legenda Dukly. I když nikdy nedosáhnu toho, čeho dosáhl on, schází mi na něj jen dvanáct zápasů, což není moc. Je to sice jen takový hec, ale rád bych ho překonal. Měl bych z toho radost,“ přiznal Rada, který bude mít nového asistenta Pavla Medynského.

Na Dukle pak zůstávají matadoři jako Muris Mešanovič, Tomáš Vondrášek nebo Jakub Hora. Posílit tým bude ale jednoznačně potřeba a bývalý kouč obou pražských “S“ to dobře ví. “S panem Paukenrem jsme se o tom samozřejmě bavili, ale je to těžké. Jsou hráči, na které ekonomicky prostě nedosáhneme. Na druhou stranu, když někdo sedí jenom na lavičce a my bychom mu dali šanci hrát první ligu, měl by to minimálně zvážit,“ prohlásil Rada, který pokračováním na Dukle manželce radost moc neudělal.

“Má to se mnou těžké. Nechce se mnou nikam chodit, protože prý dělá jenom ostudu, obzvlášť tu mou kauzu nesla hodně špatně. Ale vydržela to se mnou už 40 let a vydrží i dál. Ona ví, že fotbal miluju, že je to můj život. Řekla mi, že to rozhodnutí nechá čistě na mně, i po zdravotní stránce má však o mě strach. Jsem hodně impulzivní, řadu věcí prožívám dost na hraně. Dokud budu ale moct, ve fotbale chci pokračovat. Naplňuje mě práce s mladými. Byť tedy přiznávám, že co se mi stalo, nerozdýchám asi vůbec nikdy,“ uzavřel legendární lodivod.

Foto: FK Dukla Praha