Pochybnosti o Priskem! Feyenoord měl přivést Van Bommela, tvrdí trenérská nizozemská legenda

Pochybnosti o Priskem! Feyenoord měl přivést Van Bommela, tvrdí trenérská nizozemská legenda

Feyenoord ještě Briana Priskeho ani oficiálně nepředstavil jako hlavního kouče a v Nizozemsku už se začíná spekulovat o tom, jestli je pro rotterdamský velkoklub dostatečně kvalitní náhradou za odcházejícího Arneho Slota. Do trenéra, jež dovedl Spartu ke dvěma titulům, se naposledy opřel bývalý kouč Ajaxu, PSV nebo Anderlechtu Aad de Mos.  

Legendární nizozemský kouč pochybuje o Priskeho kvalitách kvůli jeho nevydařenému angažmá v Royalu Antverpy. V Belgii Priske odtrénoval 49 zápasů a odešel s bilancí 22 výher, devíti remíz a 18 proher.

„Priske se v Antverpách neprosadil, takže nevím, jestli je to správný muž pro práci ve špičkovém klubu, jako je Feyenoord,“ uvedl De Mos v rozhovoru pro Soccernews. V zápětí navíc přidal jméno ideálního kandidáta na místo v rotterdamském celku.

PRISKE DEFINITIVNĚ KONČÍ VE SPARTĚ, VE FEYENOORDU MÁ SMLOUVU NA TŘI ROKY. NIZOZEMCI VŠE OZNÁMÍ DO 48 HODIN

“Mark van Bommel v Antverpách ukazuje, že je skvělým trenérem. Na rozdíl od Priskeho tam navíc dokázal uspět. Vyhrál se stejným týmem tři trofeje. Možná měli ve Feyenoordu ukázat na něj,” prozradil De Mos.

Slavného trenéra z 80. let o Priskeho kvalitách nepřesvědčily ani pozitivně laděné články v nizozemském tisku. “Píše se tu o něm opravdu pozitivně, ale takhle je to vždycky. Každý nový trenér je nadšeně vítán a často odchází s rozpačitými výsledky.” 

Priskeho v Rotterdamu nečeká nic jednoduchého. Navázat na veleúspěšného Slota je pro něj výzva. Pokud se to ale povede, bude úspěch o to cennější.

Zdroj: AC Sparta Praha