Katastrofa v nizozemské záloze. Z týmu vypadli zranění De Jong a Koopmeiners. Koeman povolal Maatsena

Katastrofa v nizozemské záloze. Z týmu vypadli zranění De Jong a Koopmeiners. Koeman povolal Maatsena

Nizozemští fotbalisté se na nadcházejícím mistrovství Evropy v Německu musí obejít bez zraněných záložníků Frenkieho de Jonga a Teuna Koopmeinerse. Trenér Ronald Koeman místo nich povolal univerzála z Dortmundu Iana Maatsena, který čeká na debut v reprezentačním A-týmu. Informovala o tom tamní asociace.  

Sedmadvacetiletý hráč Barcelony De Jong naposledy nastoupil 21. dubna, poté ale katalánskému týmu chyběl do konce sezony. Přesto ho trenér "Oranje" Koeman v závěru května zařadil do konečné nominace na evropský šampionát.

"Neuzdraví se natolik, aby příští tři týdny hrál na požadované úrovni. Nemá smysl ho tu dál držet," řekl Koeman po pondělní výhře 4:0 nad Islandem v přípravném utkání, které De Jong sledoval z lavičky.

MATĚJ MI ŘÍKÁ STRÝČKU. VZALI JSME HO S ONDROU LINGREM POD SVÁ KŘÍDLA, ŘÍKÁ O SVÉM JMENOVCI DAVID JURÁSEK

Šestadvacetiletý Koopmeiners neodcestuje na šampionát kvůli poraněným tříslům. Nedávný vítěz Evropské ligy s Bergamem si zranění přivodil při rozcvičce před duelem s Islandem.

Šanci tak dostane dvaadvacetiletý Maatsen. S Borussií došel až do finále Ligy mistrů, v němž na počátku června nestačil na Real Madrid. Za své výkony si vysloužil místo v ideální jedenáctce soutěže v uplynulé sezoně.

Nizozemci, kteří ovládli Euro v roce 1988, zahájí turnaj v neděli proti Polsku, jemuž se v pondělním přípravném zápase s Tureckem už v prvním poločase zranili útočníci Robert Lewandowski a Karol Šwiderski. Dalšími soupeři "Oranje" ve skupině D jsou vicemistři světa Francouzi a Rakušani.

ZA KRITIKU JSEM RÁD. TĚŠÍ MĚ, ŽE OD NÁS LIDÉ OČEKÁVAJÍ VELKÉ VĚCI, ŘEKL FERNANDES PŘED STARTEM EURA