Velvary před baráží se Slavií B zamířily do zahraničí. Tam přišla špatná zpráva, šéf klubu odmítá nejhorší scénář

Velvary před baráží se Slavií B zamířily do zahraničí. Tam přišla špatná zpráva, šéf klubu odmítá nejhorší scénář

Vrchol třetiligové sezony je tady. První zápas baráže o postup do druhé ligy se hraje ve středu od 18:00 ve Velvarech, kam zamíří vítěz skupiny A Slavia B. Domácí tým nesplnil licenční podmínky pro účast ve druhé lize, proto je bez ohledu na výsledek jasné, že výš půjdou sešívaní. „Bez ohledu na to budeme chtít vyhrát,“ hlásí trenér Slovanu Vasil Boev. Horší zprávou je, že v klubu skončil jeden z významných sponzorů a klub řeší, co dál.

Velvary jsou na nohou. První místo ve skupině B ČFL znamená historický úspěch, teď může přijít další. „Chceme být první, vybojovat si právo postupu do druhé ligy, kam nás ale řády nepustí,“ konstatuje David Vedral šéf klubu. Ten před výkopem absolvoval s vedením Řídící komise pro soutěže v Čechách slavnostní oběd, kam zavítali i zástupci Slavie B. „Přišel Standa Tecl, za komisi pánové Drobný a Anděl i paní Plochová. Byl to super nápad, doladili jsme vše potřebné, aby vše běželo bez problémů,“ pochvaluje si Vedral.

Přišla řeč i na to, zda se Tecl objeví v baráži i na hřišti? „Standa říkal, že doufám, že nebude muset hrát,“ vykládá šéf Slovanu. „Už u nás hrál dvakrát, tak by to bylo do třetice,“ směje se.

Velvary před baráží nečekaně vyrazili na krátké soustředění na Rhodos. Odjeli tam hráči, masér, trenér a jeden ze sponzorů. Na jednu stranu to měla být odměna za povedenou sezonu, na straně druhé pak všem sponzor oznámil, že končí s podporou klubu. A to po dlouhých letech, což je pro klub velká nepříjemnost.

Baráž se Slavií B? Chceme dokázat, že jsme nejlepší, hlásí kouč Slovanu Velvary. Klub vylepšuje maxima

„Samozřejmě je to špatná zpráva. Ale tyhle věci se fotbale stávají, a to všude po světě, že se někdo rozhodne z klubu odejít, nebo ukončit spolupráci. Každopádně chci všem sponzorům poděkovat, velice si vážíme jejich podpory,“ uvádí Vedral s tím, že se snaží udělat všechno pro to, aby se ČFL hrála ve Velvarech i dál a nenaplnily se chmurné scénáře, které kolují na internetu.

„Jsme v kontaktu s novými subjekty, je tam i nějaký zájem z první ligy, že by nás podporovali. Děláme maximum. Klub jsme přebírali v B třídě, teď hrajeme o postup do druhé ligy. Třetí ligu se budeme snažit udržet,“ prohlašuje.

Někteří hráči už podle všeho deklarovali, že ve Velvarech nebudou pokračovat a zamíří ke konkurenci. Ani tohle Vedrala nezaskočilo. „To je přece normální, že hráči přicházejí a odcházejí. I my jsme s některými hráči v kontaktu. Teď hlavně musíme vyřešit nejbližší budoucnost, přihláška do třetí ligy je už čtrnáct dní podaná, příští týden bude jasno,“ dodává.

O tom, že hráči vydají ze sebe maximum, je přesvědčený trenér Boev. Dobře ale ví, že není nic příjemného, když se podobné věci dozví tým před výkopem baráže. „Ale dáme do toho všechno a budeme chtít vyhrát,“ přesvědčuje.

Zápas ve Velvarech se hraje ve středu od 18:00, odveta je na programu v sobotu 15. června v Xaverově.