Překvapení v Manchesteru! Rudí ďáblové změnu na lavičce neudělají, mluví se o prodloužení smlouvy s Ten Hagem

Překvapení v Manchesteru! Rudí ďáblové změnu na lavičce neudělají, mluví se o prodloužení smlouvy s Ten Hagem

Vypadalo to jako hotová věc, že bude nizozemský manažer Ten Hag po sezoně na Old Trafford balit. Nakonec je ale všechno jinak a slavný Manchester United měnit trenéra v létě nebude. I když slavný klub skončil v Premier League až na osmé příčce, což je nejhorší umístění v novodobé éře anglické nejvyšší soutěže, zůstane podle ostrovních médií Nizozemec ve funkci.

Budoucnost čtyřiapadesátiletého lodivoda v United se řeší dlouhé měsíce. V předcházející sezoně sice Ten Hag dovedl tým z Old Trafford k zisku EFL Cupu a třetí příčce v anglické nejvyšší soutěži, v té uplynulé to ale byla výsledková bída. V úvodních 15 soutěžních zápasech zaznamenal hned osm porážek, což představovalo nejhorší vstup do sezony od ročníku 1962/63. Vše gradovalo tím, že v Lize mistrů dohrál slavný klub už po základní skupině.

Média propírala také vztahy kouče s hráči. Neshody s Jadonem Sanchem vyvrcholily lednovým odchodem hráče do bundesligového Dortmundu, kde na hostování podával skvělé výkony a s Borussií si zahrál třeba finále Ligy mistrů ve Wembley.

ZÁJEM DORTMUNDU O SETRVÁNÍ SANCHA ROSTE. V PŘÍPADĚ TRIUMFU V LIZE MISTRŮ BY VŠE NABRALO RYCHLÝ SPÁD

Legendy anglického fotbalu se většině shodovaly na tom, že po sezoně musí kouč na lavičce United skončit. Jenže to se nestalo. Ten Hag navzdory zpackané ligové sezoně dokázal vyhrát FA Cup, když United ve finále zdolali Manchester City, a Nizozemec si tak v průběhu dvou let připsal již druhou velkou trofej. Sám se pak za úspěchy pochválil.

"Dvě trofěje a tři finále za dva roky, to není špatné. Pokud mě tady nebudou chtít, půjdu vyhrávat trofeje někam jinám, protože to mi jde nejlépe," řekl Ten Hag po triumfu nad Citizens, kterému předcházela asi nejsilnější vlna spekulací o jeho možném konci.

ČÁRA PŘES ROZPOČET. UNITED ZMĚNILI POŘADÍ PRO EVROPU. ZACHRÁNÍ SE DÍKY TOMU TEN HAG?

Zmíněný zisk FA Cupu nejspíš opravdu postoj klubového vedení změnil. S tím, aby Nizozemec v klubu pokračoval, souhlasil nakonec spolumajitel United Jim Ratcliffe. Z jeho dřívějších vyjádření se dalo vyčíst, že zrovna on by se trenérské změně nebránil.

A tak informace o možném konci kouče střídají zprávy opačného charakteru. Píše se o tom, že by Ten Hag mohl dokonce prodloužit v klubu smlouvu. Stávající kontrakt vyprší bývalému lodivodovi Ajaxu Amsterdam příští léto. Jeho součástí ale má být i opce o prodloužení na další rok.