Historický úspěch a rekordní počet bodů nestačil. Chrudim kouči nenabídla nový kontrakt

Historický úspěch a rekordní počet bodů nestačil. Chrudim kouči nenabídla nový kontrakt

Chrudim sice ve druhé lize dosáhla na skvělé páté místo. Po sezoně ale přišla od vedení klubu překvapivá zpráva. Šéfové MFK se totiž rozhodli neprodloužit spolupráci s úspěšným trenérem Radkem Kronďákem. "Informaci o tom, že skončím a nebude mi nabídnuta nová smlouva, jsem dostal v úterý a bylo to pro mě nemilé překvapení," uvedl pro eFotbal.cz kouč.

Po sezoně vládla v Chrudimi spokojenost. Páté místo znamenalo pro menší klub skvělé umístění, dokázalo držet krok s největšími favority, tým pod taktovkou Kronďáka dělal pokroky. O tom svědčí i zájem o hráče z nejvyšší soutěže.

V první sezoně Kronďák klub zachránil ve druhé nejvyšší soutěži, v té uplynulé už po pomalejším rozjezdu, kdy se tým po řadě hráčských změn chvíli sehrával, neodmyslitelně patřil mezi nejlepší celky soutěže. Tým vyhrál zimní Tipsport ligu, ve druhé nejvyšší soutěži posbíral rekordní počet bodů a vybojoval historické páté místo.

"Stejně mi ale nebyla nabídnuta nová smlouva. Informaci o tom, že skončím, jsem dostal v úterý. Mrzí mě to o to víc, že nyní už mají týmy trenérské pozice obsazeny. Nedá se nic dělat i tohle fotbal přináší," uvedl Kronďák. Dosud není jasné, zda v klubu končí jen hlavní trenér, nebo bude balit i zbytek realizačního týmu.

„Musím tímto opravdu poděkovat hráčům, vždy stavím na první místo tým a to se opět potvrdilo, že je správná cesta. V kolektivním sportu prostě základ," děkoval kouč Radek Kronďák hráčům po sezoně na klubových stránkách, to ještě neměl tušení, že jsou jeho dny v MFK Chrudim sečteny.

Parádní sezona druholigové štiky: gólman má namířeno do nejvyšší soutěže, Chrudim řeší budoucnost trenéra