Plzeň pracuje na posílení ofenzivy, Koubek obnoví spolupráci s produktivním útočníkem

Plzeň pracuje na posílení ofenzivy, Koubek obnoví spolupráci s produktivním útočníkem

Plzeňská Viktorie si našla alternativu k Tomáši Chorému. Západočeši si v Hradci Králové vyhlédli Daniela Vašulína a jeho příchod směřuje do zdárného konce. Podle serveru inFotbal.cz šestadvacetiletý hráč prošel lékařskou prohlídkou a dohodl se na podmínkách smlouvy.  

Vašulín v Hradci působil od roku 2020 a hned v první sezoně pod lízátky pomohl klubu k postupu do nejvyšší soutěže. V té za Votroky odehrál 92 zápasů, ve kterých dal 20 branek. V uplynulé sezoně se prosadil sedmkrát a byl nejlepším střelcem týmu, se kterým se nyní loučí.

Plzeň by podle inFotbalu měla na východ Čech poslat finanční odstupné ve výši 8-10 milionů korun. Součástí velkého transferu by navíc měli být i dva hráči. Do nové Malšovické arény by se měli vrátit Adam Vlkanova, který se z Hradce do Plzně stěhoval v létě 2022, a Filip Čihák, jenž v Hradci v posledním roce a půl hostoval.

Vlkanova na první zahraniční štaci vstřelil jeden gól, ke kterému přidal asistenci. Nyní ale míří zpět domů. V Hradci zkusí navázat na vydařenou sezonu 2021/2022, ve které nasázel osm branek. V Plzni si vyzkoušel Ligu mistrů a řekl si i o pozvánku do reprezentace, postupně však o své místo v sestavě ale přišel a pro Západočechy se stal nadbytečným.

HRADEC KRÁLOVÉ ČEKAJÍ VELKÉ ZMĚNY, MĚSTO ZAHÁJILO PRODEJ KLUBU. SOUČÁSTÍ OBCHODU BUDE POJISTKA PROTI STĚHOVÁNÍ