Plzeň oznámila druhou letní posilu. Kádr Viktorie posílil kanonýr Vašulín z Hradce Králové

Plzeň oznámila druhou letní posilu. Kádr Viktorie posílil kanonýr Vašulín z Hradce Králové

Daniel Vašulín (26), který poslední čtyři sezony strávil v Hradci Králové, se stal nejnovější posilou Viktorie Plzeň. V západočeském klubu, jenž v loňském ročníku skončil na třetím místě, podepsal tříletý kontrakt.

"Jde o typově silového útočníka s velmi dobrou koncovkou, navíc je na tom dobře i po běžecké a herní stránce. Ve svém stále mladém věku je to pro nás zajímavý hráč, u něhož vidím v novém prostředí prostor pro výkonnostní akceleraci. Má potenciál," řekl na jeho adresu úspěšný kouč Viktorie.

"Daniel Vašulín je hráč, který svým somatotypem i věkem zapadá do naší koncepce. Vidíme u něj možnost dalšího fotbalového vývoje a v rámci celého sportovního úseku jsme se na něm shodli a jsme rádi, že ho můžeme nyní přivítat v našem klubu. V dresu Hradce, odkud ho velmi dobře zná i náš trenér, předváděl nadstandardní výkony a věříme, že na ně naváže právě u nás," dodal sportovní ředitel klubu Daniel Kolář.

Daniel Vašulín, jenž měří 195 centimetrů, je typologicky velice podobným hráčem jako Tomáš Chorý, který je klíčovou postavou Plzně a zároveň jeho přímým konkurentem o místo v sestavě. Rodák z Hlinska odehrál za Hradec Králové 117 zápasů a dokázal v nich nasázet 33 gólů, na 19 dalších nahrál.

SLAVIA MEZI EVROPSKOU ELITOU. NA EURO SEŠÍVANÍ VYSLALI STEJNĚ HRÁČŮ JAKO ARSENAL. ZA SEBOU NECHALI I GIGANTY Z ANGLIE ČI ŠPANĚLSKA

"Viktorka? Pro mě osobně obrovská výzva. Už se těším, až to všechno příští týden vypukne. Jak znám trenéra, příprava bude určitě náročná, ale přesně tak je to potřeba. Věřím, že se na sezonu skvěle připravíme. A taky se těším na fanoušky, v DOOSAN Areně jsem zažil vždycky skvělou atmosféru," uvedl bezprostředně po podpisu smlouvy. Nová posila Viktorky se těší i na svou premiéru v evropských pohárech. "Poháry jsem ještě nehrál, pro každého hráče je to obrovské lákadlo. Budeme se chtít určitě porvat o Evropskou ligu," měl jasno Vašulín.

Součastí transakce je i proměna hostování Filipa Čiháka v přestup. Stoper na východě Čech podepsal tříletou smlouvu.

Foto: FC Hradec Králové