Zbrojovka oznámila jméno nového trenéra. Po dvou sezonách v Žilině přichází do Brna Hynek

Zbrojovka oznámila jméno nového trenéra. Po dvou sezonách v Žilině přichází do Brna Hynek

Novým trenérem druholigových fotbalistů Zbrojovky Brno se stal Jaroslav Hynek, který v uplynulých dvou sezonách působil v Žilině. Jihomoravský klub oznámil na svém webu, že osmačtyřicetiletý kouč podepsal dvouletou smlouvu.

"Jednání bylo poměrně rychlé a intenzivní. Teď je důležité, abych ještě více načetl kádr, o kterém samozřejmě už představu mám," řekl Hynek. "Zbrojovka je pro mne tradiční, kvalitní a velký klub z druhého největšího města ČR. Jsem rád, že tu můžu pracovat a pomoci znovu dostat Zbrojovku tam, kam patří," dodal.

PLZEŇ OZNÁMILA DRUHOU LETNÍ POSILU. KÁDR VIKTORIE POSÍLIL KANONÝR VAŠULÍN Z HRADCE KRÁLOVÉ

Brněnský klub, jehož majitelem se v dubnu stal vlastník hokejové Komety Libor Zábranský, se po loňském sestupu z nejvyšší soutěže spíše trápil a místo myšlenek na okamžitý návrat mezi elitu měl blíže k boji o udržení. Na konečné deváté místo mužstvo dovedl po přesunu od B-týmu Lukáš Kříž, který v dubnu nahradil odvolaného Tomáše Polácha. Do sezony Zbrojovka vstoupila pod vedením Luďka Klusáčka, Polách ho vystřídal v říjnu po 13 kolech.

Hynek se trenérské kariéře věnuje osm let, působil u mládeže v Olomouci, Ostravě a pražské Dukle. Ve druhé lize už pracoval jako hlavní kouč právě u týmu z Julisky v sezonách 2016/17 a 2017/18. V Žilině, kterou v prvním roce angažmá dovedl k šestému místu, skončil v dubnu v průběhu bojů ve skupině o titul. Nahradil ho krajan Michal Ščasný, tým obsadil čtvrté místo.