Bundesligový šampion loupil v kádru Girony. Leverkusen zlákal do svých řad defenzivní štít Garcíu

Bundesligový šampion loupil v kádru Girony. Leverkusen zlákal do svých řad defenzivní štít Garcíu

Německý fotbalový šampion Leverkusen angažoval jednoho ze strůjců historického úspěchu Girony ve španělské lize Aleixe Garcíu. Bayer oznámil, že s šestadvacetiletým defenzivním záložníkem podepsal smlouvu do roku 2029. Podmínky kluby nezveřejnily, německá média odhadla výši odstupného na 18 milionů eur (445 milionů korun). García se stane novým spoluhráčem českého reprezentačního tria Patrik Schick, Adam Hložek, Matěj Kovář.

Dvojnásobný španělský reprezentant García patřil v minulé sezoně, v níž Girona překvapivě držela krok s velkokluby Realem Madrid a Barcelonou a nakonec si na třetím místě vybojovala premiérovou účast v Lize mistrů, k pilířům sestavy. Bývalý hráč Villarrealu, Manchesteru City, Mouscronu, Dinama Bukurešť či Eibaru téměř nechyběl a úspěšné tažení LaLigou podpořil třemi góly.

"Je to hráč s vynikajícími strategickými dovednostmi, silný v přihrávkách, s velkým přehledem," uvedl sportovní ředitel Bayeru Simon Rolfes. "Má vůdčí schopnosti, které pro nás budou v nadcházejících letech cenné. Bude to důležitý faktor při uskutečňování našich ambiciózních cílů," dodal.