Pozor na podvodníky! Policie varuje před prodejem falešných lístků na Euro, škoda se počítá v desítkách tisíc

Pozor na podvodníky! Policie varuje před prodejem falešných lístků na Euro, škoda se počítá v desítkách tisíc

Kriminalisté v Olomouckém kraji zaznamenali dva případy prodeje falešných vstupenek na mistrovství Evropy ve fotbale v Německu. Oba se staly tento týden a měly stejný scénář. Podvedení lidé podle pokynů zaplatili za lístky předem, naplnění slibu prodejce ohledně vložení vstupenek do oficiální aplikace se již nedočkali. Škoda je vyčíslena v desítkách tisíc korun, sdělili ČTK policejní mluvčí. Policie v souvislosti s těmito případy nabádá k obezřetnosti.

Na policii se nejprve ve středu obrátil jednačtyřicetiletý muž z Jesenicka. "Uvedl, že jeho přítelkyni přes messenger kontaktoval muž s nabídkou prodeje lístků na fotbalový zápas EURO 2024, jeden za 4000 korun. Žena se s prodávajícím domluvila na zakoupení čtyř vstupenek za 16.000 korun. Neznámý muž slíbil, že jakmile na účet dostane peníze, vloží vstupenky do oficiální aplikace UEFA Tickets. To se ale nestalo. Po odeslání peněz se prodávající stal nekontaktní a žádné lístky nikam nevložil, ani je neposlal," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

S podobným případem se na policii v Zábřehu ve čtvrtek obrátila mladá žena. "V pondělí kontaktovala na inzertním portále prodejce, který nabízel za 15.000 korun tři lístky na fotbalový zápas Mistrovství Evropy v Lipsku. Spolu se domluvili na zaslání částky, což poškozená udělala a prodejce jí měl na základě platby odeslat vstupenky do aplikace UEFA. Do čtvrtka ale marně čekala na lístky a s největší pravděpodobností se stala obětí podvodu," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

S falešnými vstupenkami se setkávali policisté také při mistrovství světa v hokeji, které se odehrávalo v Praze a v Ostravě. Dopadli při tom muže z Pelhřimovska, který podle nich prodával falešné vstupenky na obě sportovní akce. Způsobil škodu 2,28 milionu korun, když podle policie podvedl tři desítky lidí. Padělaných vstupenek na hokej muž prodal 360, vstupenek na fotbalový šampionát prodal 80. Nabízel i vstupenky na utkání NHL a Ligy mistrů.

Dočkáme se hlášek jako od legendárního Voráčka? Fotbal vsadil na Pešíra, Svitkovou či Zelenku