Morávek se těší na zázračné dítě. Z české skupiny podle něj nejspíš postoupí jen dva celky, Portugalsko a Haškův tým

Morávek se těší na zázračné dítě. Z české skupiny podle něj nejspíš postoupí jen dva celky, Portugalsko a Haškův tým

Evropský šampionát v Německu se teprve chystá ke startu, experti se ale předhánějí v prognózách, jak by mohl šampionát dopadnout. V seriálu Cesta na EURO se na skupinu F, kde hrají kromě Česka také Portugalsko, Turecko či Gruzie, zaměřil bývalý reprezentant, bundesligový záložník a expert Livesport Zpráv Jan Morávek. Myslí si, že i kdyby ze zmíněné skupiny prošly do dalších bojů jen dva celky, neměl by svěřencům Ivana Haška postup uniknout.

"Naše skupina by podle mě mohla být jednou z těch dvou, ze kterých postoupí jenom dva týmy. Vychází mi to na Portugalsko a na nás, tak snad to dobře dopadne a tyhle dva týmy skutečně půjdou dál," vidí české naděje optimisticky Morávek.

"Myslím, že můžeme považovat za úspěch už jen to, že na EURU jsme, spousta asi i lepších reprezentací se tam nedostala. Kdybychom navíc ještě postoupili ze skupiny, byla by to skvělá záležitost. Extrémně důležité budou dvě věci – jak se naše obrana popasuje s velmi kvalitními ofenzivami soupeřů a pak také to, jaký servis bude dostávat Patrik Schick," přemítá Morávek. "V minulosti už Patrik ukázal, že když třeba z brejků dostane šance, tak je zvládá proměňovat s velkým přehledem," dodává.

Kanonýr Schick by se Slovensku hodil. Pak by to byl opravdu dobrý tým, tvrdí před startem Eura expert Vráblik

"Kdybych měl vybrat nějakého zajímavého mladého hráče, na kterého se v této skupině těším, asi bych zvolil Portugalce Joãa Nevese z Benfiky. V devatenácti letech jde o zázračné dítě portugalského fotbalu, spekuluje se o tom, že má tržní hodnotu přes 100 milionů eur. Otázkou ale samozřejmě je, jak se tenhle box to box záložník vlastně dostane do hry přes velkou konkurenci v portugalském středu pole. Ale moc by se mi líbilo ho vidět vedle Bruna v základní sestavě," těší se expert Livesport Zpráv Morávek.