Plzeň na startu přípravy: Posily Slončík a Vašulín v akci, Durosinmi se léčí v Belgii. Přišlo i velké překvapení

Plzeň na startu přípravy: Posily Slončík a Vašulín v akci, Durosinmi se léčí v Belgii. Přišlo i velké překvapení

Plzeň v pondělí začala přípravu na nadcházející sezonu. V kádru čtvrtfinalisty posledního ročníku Konferenční ligy nechyběli ani noví hráči Tom Slončík a Daniel Vašulín. S týmem zahájil přípravu i obránce Radim Řezník, který má do konce června s Viktorií smlouvu. "S Radimem nás pojí silný vztah, pro klub odvedl neskutečnou práci. Když nás požádal, zda by se s námi mohl začít připravovat, samozřejmě jsme rádi vyhověli," uvedl na webu Viktorie sportovní ředitel Plzně Daniel Kolář.

První den čekaly hráče fyzické a funkční testy. Do přípravy se zapojili i mladý obránce Václav Míka, jenž působil v minulé sezoně v druholigové Chrudimi, a Alexandr Sojka, který nastupoval za Táborsko. Šanci dostali i mladíci z klubové akademie Ondřej Deml, Jiří Panoš a brankář Matyáš Šilhavý. "Naší strategií je dávat prostor talentovaným mladíkům, aby dělali další postupné kroky v kariérách. Příprava s A-týmem je na jejich cestě zase posune," uvedl Kolář.

Čtveřice Tomáš Chorý, Lukáš Červ, Pavel Šulc a Robin Hranáč je s českou reprezentací na mistrovství Evropy v Německu. Kvůli startům za národní tým se o několik dní později připojí i Sampson Dweh z Libérie. Individuální tréninkový plán plní Matěj Valenta, který by se do přípravy mužstva měl zapojit na herním kempu v Rakousku. To samé platí pro gólmana Viktora Baiera.

foto: © FC Viktoria Plzeň

Útočník Rafiu Durosinmi, jenž podstoupil během jara operaci kolena, rehabilituje na klinice v Belgii. Do přípravy Viktorie by se měl zapojit v průběhu podzimu. "Pro Rafia jsme zvolili špičkové zařízení v zahraničí, kde absolvuje vše potřebné a následně by se měl bez omezení připojit k týmu," řekl Kolář. Do přípravy zatím nezasáhnou obránce Jan Paluska a záložník Jan Sýkora, kteří jsou po zranění.

Plzeň v přípravě čekají divizní Petřín, Banská Bystrica, Lafnitz z druhé rakouské ligy a na soustředění v rakouském Westendorfu druholigové německé Karlsruhe, Karabach a FC Kodaň.