Ronaldo, nepřítel národa? Po gestu na Staňka je portugalská hvězda cepovaná ze všech stran

Ronaldo, nepřítel národa? Po gestu na Staňka je portugalská hvězda cepovaná ze všech stran
OBSAHUJE VIDEO

Svátek fotbalu okořeněný hvězdným Cristianem Ronaldem? Utkání Česka s Portugalskem mělo dramatickou koncovku, ve které právě hvězdný hráč naštval české fanoušky. Obrázky, jak po vítězném gólu křičí na brankáře Jindřicha Staňka, obletěly svět.

Emoce na Portugalcích byly znát. V zápase prohrávali, takový start do turnaje nikdo z jejich tábora nečekal. Když pak před koncem dali vítězný gól, strhla se v české brance mela. Brankář Jindřich Staněk totiž nechtěl dát střelci Diogovi Jotovi míč k oslavě. Portugalec se nakonec dočkal, smát se ale mohl Staněk, gól byl odvolán. Portugalci se pak radovali ještě jednou, tentokrát nemohlo být o porušení pravidel sporu.

Radostí vybuchla půlka stadionu i Cristiano Ronaldo. Nenamířil si to přímo za slavícím Franciscem Conceicaem, ale těsně kolem Staňka, který byl vzteky bez sebe. Záběr, jak oslavně pumpuje rukou přímo před českým gólmanem, byl jednu dobu populárnější než vítězná branka.

Aby toho nebylo málo, v návalu emocí strčil a něco špitnul i Petru Ševčíkovi. „Je to legenda,“ mávl rukou po utkání Staněk. On byl celkem v klidu. Možná i proto, že měl také černé svědomí, jelikož poté, co Portugalcům neuznali gól, český gólman škodolibě slavil přímo před soupeři.

Na sociálních sítích se však strhla mela, Ronaldo je prostě pod drobnohledem. „Charakter…“ ulevil si herec Ladislav Hampl, přičemž k příspěvku připojil několik smajlíků znázorňujících zvracení.

Kromě toho se objevují i slova o zoufalosti či srovnání s Lionelem Messim. „Nagelovaný frajírek, co hraje jen sám na sebe,“ zněl další z komentářů. Všeho si všimla i zahraniční média, například anglický deník Daily Mirror napsal, že „Cristiano Ronaldo při oslavách vítězného gólu projevil malichernost."

Jméno Ronalda každopádně stále rezonuje, čeští hráči i fanoušci to v úterý pocítili na vlastní kůži.

CO UKÁZAL ZÁPAS S PORTUGALCI: SMOLAŘ HRANÁČ, NERVOZITA V KOMBINACI I SCHICK S KUCHTOU BEZ SERVISU