Gruzie a nejlehčí soupeř? Má motivaci se předvést celému světu, ale zvládneme to, shodují se Kolář se Sivokem

Gruzie a nejlehčí soupeř? Má motivaci se předvést celému světu, ale zvládneme to, shodují se Kolář se Sivokem

Porážka s Portugalském 1:2, hra z hlubokého bloku a také dva poměrně smolné góly. V takovém rozpoložení jde na Euru do sobotního duelu s Gruzií český tým. Cíl je jasný, vítězstvím pootevřít bránu k vysněnému postupu ze skupiny. „Bude to ohromně těžké. Ale věřím, že vyhrajeme, abychom měli šanci postoupit,“ tvrdí sportovní manažer A týmu Sparty Tomáš Sivok, trojnásobný účastník Eura. Stejně vnímá situaci i Dan Kolář, sportovní ředitel Viktorie Plzeň. Gruzie ale může zlobit.

Gruzie je v očích fanoušků a možná i řady expertů považována za nejhratelnějšího soka v české skupině. „Všichni jsme čekali, že to bude nelehčí soupeř. Ale jeho zápas s Tureckem mě moc překvapil,“ neskrývá údiv bývalý reprezentant z Letné.

Kolář je větším optimistou. „Vsadil bych si na nás, věřím, že to kluci zvládnou,“ pumpuje do českého týmu sílu bývalý reprezentant. I on vnímá, že jednoduché to být v Hamburku pro tým Ivana Haška nemusí. „Všechny týmy mají kvalitní hráče. Ale vyhrajeme a Turky na závěr skupiny taky porazíme,“ věří.

Trofej pro mistry Evropy je v Praze! Sivok s Kolářem pózovali u poháru, oba věří v postup Česka ze skupiny

„Je třeba se maximálně soustředit na Gruzii. Pokud se nám ten zápas podaří zvládnout, tak věřím, že postoupíme ze skupiny. A pak se uvidí, co bude dál. Každopádně i týmy, kterým se třeba moc nevěřilo, jako je Albánie nebo Gruzie, hrají dobrý fotbal,“ doplňuje Sivok.

foto: © acproduction

Ten má radost z toho, že na evropském šampionátu padá hodně branek. Týmy hrají na riziko vzadu, což dává prostor ofenzivám. „Jen my jsme proti Portugalsku vsadili na to, že vše ubráníme a skoro to vyšlo. Proti Gruzii to musí být jiné. Musíme být dominantnější, víc na balonu. Snažím se být pořad pozitivní. My jsme také dostali čtyřku od Rusáků a další dva zápasy jsme zvládli,“ dodává Sivok s tím, že dojde v základní sestavě k některým změnám. Konkrétní být ale nechtěl. „Proti Portugalsku to bylo specifické. Teď budeme muset daleko více hrát,“ tvrdí. 

V celé zemi panuje euforie. Proti Česku věříme v historický bod, hlásí gruzínský novinář. Radí, na koho si dát pozor

Stejně jako Sivok viděl i jeho bývalý spoluhráč z národního týmu prostor pro zlepšení do dalších bitev na Euru..„Škoda, že jsme začali hrát až ve druhé půli, mohli jsme být odvážnější. Pro řadu kluků to byl první zápas na takovém turnaji, naprosto chápu, že tam nervozita byla znát. Teď je třeba dobře vstoupit do dalšího utkání a porazit Gruzii,“ tvrdí Kolář.

Premiérové české představení v Hamburku musí vypadat jinak. A jaký výkon bude k vidění od soupeře? „Čekám od nich obrovské nadšení a touhu po vítězství. Její hráči jsou semknutí, mají motivaci se předvést celému světu. Ale stejně věřím, že svojí kvalitou je přepereme,“ dodává.