Je to důkaz, že táborský fotbal má své místo na mapě profifotbalu, září Vozábal po vstupu mezi Šádka, Tvrdíka a spol.

Je to důkaz, že táborský fotbal má své místo na mapě profifotbalu, září Vozábal po vstupu mezi Šádka, Tvrdíka a spol.

Ligový výbor LFA má od druhé poloviny tohoto týdne nové složení a po zasedání Ligového grémia v něm s účinností od prvního července čerstvě figuruje také zástupce druholigového SILONU Táborsku Martin Vozábal.

Pro skromný jihočeský klub, který před pár týdny marně usiloval o vstupenku mezi elitui proti nedalekému Dynamu, je to velký diplomatický úspěch. Pro tamní FC jde o významný krok pro fotbalový region Táborska, který může přinést nové příležitosti a spolupráci.

Martina Vozábala do výboru zvolili zástupci druhé ligy, stejně jako zástupci první ligy odsouhlasili Dariusze Jakubowicze z Bohemians Praha 1905.

MLČENÍ KANONÝRŮ VE DRUHÉ LIZE? SUPERSTŘELEC TAM HRÁT NEBUDE, 15 GÓLŮ JE STROP, MYSLÍ SI WÁGNER

Dalšími členy výboru jsou za mistrovskou Sparta Dušan Svoboda, za vicemistra ze Slavie Jaroslav Tvrdík, za třetí Plzeň Adolf Šádek a za čtvrtý Baník Ostrava Václav Brabec.

Za druhou nejvyšší soutěž nominoval svého zástupce klub, který skončil nejvýše ze všech a nepostoupil, tedy Sigma B Olomouc. Ta vybrala do Ligového výboru Ladislava Mináře. Všichni členové Ligového výboru mají mandát na jeden soutěžní ročník, tj. do 30. 6. 2025.

Funkcionář si toho váží. "Je to ocenění celého fotbalu v Táboře, všech činovníků, kteří fotbal ve městě posouvají na vyšší úroveň. Je to důkaz, že táborský fotbal má své místo na mapě profifotbalu. Ve výboru jsou zastoupeny TOP české kluby a jejich největší představitelé. Rád budu nápomocen," komentoval své zvolení Vozábal na webu fctaborsko.cz