Nečekaná odměna za historické jaro. Kladno po stíhací jízdě nakonec míří do ČFL

Nečekaná odměna za historické jaro. Kladno po stíhací jízdě nakonec míří do ČFL

Kladno mělo ve své divizní skupině nejvíce výher, nejlepší útok i obranu. Postup ale neslavilo, a to jen kvůli vzájemnému zápasu s Chomutovem, který navíc rozhodla branka v nastavení. Nakonec se ale na Kladně přeci jen radují, po administrativních tahanicích postupují do ČFL.

 Na Kladně byli celou sezonu při zemi. Když v zimě přišel trenér Zdeněk Hašek, tým přebíral s dvanáctibodovou ztrátou na první Chomutov. Po vzájemném jarním zápase, který se hrál na začátku května, byla propast devět bodů. Pak se ale okolnosti sešly tak, že oba celky skončily soutěž na stejném bodovém zisku a rozhodl zmiňovaný vzájemný zápas.

Jarem totiž Kladno proletělo až na chomutovské zaváhání bez chybky. 15 utkání, 13 výher, skóre 44:5. Prokázalo se tak, že Hašek, jenž je na Kladně doma, se skutečně řadí mezi ty nejlepší trenéry na úrovni ČFL, kterou dvakrát vyhrál. 

CSAPLÁRŮV SENZAČNÍ NÁVRAT SE BLÍŽÍ! BUDE POSILOU PRO TÝM Z ČFL? NIC NENÍ HOTOVO, BRZDÍ RADOST ŠÉF ČESKÉ LÍPY

Po konci sezony však Kladno smutnilo. Postup - byť asi nebyl po podzimu cílem - nevyšel. Nicméně za pár dnů bylo zase vše jinak a okénko do ČFL se nakonec otevřelo, byť trochu klikatě.

Účastníkovi ČFL FK Robstav k poslednímu červnu měla vypršet smlouva o převodu práv z TJ Přeštice, měl tak následovat sešup do divize. Poté, co se toto dostalo v půlce června na povrch, se Radek Kozák, šéf klubu, rozhodl, že bude vše řešit soudní cestou.

VELVARY PO HISTORICKÉM ÚSPĚCHU VYMĚNÍ KOUČE. VÍM TO JEN Z INTERNETU, ALE ASI TO BUDE PRAVDA, ŘÍKÁ TRENÉR BOEV

A tento týden se kauza vyřešila v jeho prospěch tak, že se na základě stanoviska Právního oddělení FAČR k Usnesení Městského soudu v Praze rozhodlo, že se mimořádně rozšíří ČFL – skupina A na 18 účastníků, aby žádná skupina nehrála v lichém počtu. Právě tohle do hry vrátilo Kladno, které je rázem třetiligové. 

Může tak i nadále pokračovat ve své cestě, která by v ideálním scénaři měla skončit mezi elitou. „Rozhodně," reagoval předseda klubu Petr Brabec v lednovém rozhovoru pro eFotbal.cz.„Vnímáme to jako povinnost. Máme podporu města i partnerů. Je to pro nás velký cíl. Minimálně ČFL, pak se uvidí."

VELVARY PO HISTORICKÉM ÚSPĚCHU VYMĚNÍ KOUČE. VÍM TO JEN Z INTERNETU, ALE ASI TO BUDE PRAVDA, ŘÍKÁ TRENÉR BOEV