Guľa má nové angažmá. Na Kypru se v týmu znovu potká s Krmenčíkem

Guľa má nové angažmá. Na Kypru se v týmu znovu potká s Krmenčíkem

Bývalý trenér plzeňské Viktorie Adrian Guľa se stal novým trenérem Apollonu Limassol. Slovenský kouč byl od poloviny loňského listopadu bez práce. V šestém klubu kyperské nejvyšší soutěže se Guľa mohl potkat i s bývalým českým reprezentantem Michaelem Krmenčíkem. 

Apollon má za sebou nevydařený ročník, v němž se mu nepodařilo ani postoupit do skupiny o titul. Sezona nevyšla ani Krmenčíkovi, který dal pouhé dvě branky. Guľa se s českým útočníkem krátce potkal v Plzni. Krmenčík v roce 2020 opustil Plzeň jen měsíc po Guľově příchodu. 

Osmačtyřicetiletý trenér v listopadu 2023 skončil na lavičce Dunajské Stredy kvůli neuspokojivým výsledkům po necelém roce a půl. Slovenský tým v sezoně 2022/2023 dovedl ke druhému místu v lize, start do aktuální sezony mu ale nevyšel. V předkole Evropské konferenční ligy nedovedl tým přes gruzínskému Gori a v lize vyhrál pouze sedm z úvodních 14 duelů. 

 Kromě Česka a Slovenska si Guľa vyzkoušel také polskou ligu, v níž trénoval Wislu Krakov. Angažmá v tradičním klubu mu ale vůbec nevyšlo a sezona skončila pádem do druhé nejvyšší soutěže. 

GUĽA NA CESTĚ ZA KRMENČÍKEM. SLOVENSKÝ TRENÉR BY MĚL PŘEVZÍT KYPERSKÝ APOLLON LIMASSOL