Velké změny v Motorletu. Na lavičce končí bývalý kouč Slavie Poustka, nahradí ho sparťan Bednář. Stoch dohrál

Velké změny v Motorletu. Na lavičce končí bývalý kouč Slavie Poustka, nahradí ho sparťan Bednář. Stoch dohrál

Velké změny hlásí třetiligový pražský Motorlet. Po devíti letech končí na lavičce týmu trenér Martin Poustka, jenž v minulosti vedl i pražskou Slavii v nejvyšší soutěži. Na pozici hlavního kouče jej střídá bývalý útočník Sparty Roman Bednář, jenž naposledy trénoval v minulé sezoně Příbram. "Mohu tyto změny potvrdit. Stejně jako to, že nám oznámil Miňo Stoch, že už za nás v nové sezoně nebude hrát," uvedl pro eFotbal.cz Rudolf Blažek, předseda fotbalového oddílu.

Trenér Poustka vydržel na lavičce Motorletu devět let a vedení klubu momentálně řeší další spolupráci s ním na jiné pozici. Jisté je, že se novým hlavním koučem stává Roman Bednář. "Spolupráce s Martinem Poustkou byla výborná, rozhodli jsme se ale po letech udělat změnu, která by mohla být novým impulzem pro naše hráče. To není nic proti Martinovi, udělal u nás hodně práce, Motorlet má v srdci, má v klubu i svého syna," komentoval změnu na lavičce Blažek. Poustka podle něj v klubu zůstává.

Poslední sezona v podání týmu z pražských Jinonic nebyla optimální, tým se pral se soupeři ve spodních patrech tabulky, byť herně nepropadal, výsledkově to nebylo ono. "A tak jsme se rozhodli udělat změnu a přichází Roman Bednář. Jako trenér teprve začíná, ale má spoustu zkušeností a věříme, že se mu povede jako bývalému útočníkovi vylepšit naši ofenzivní hru. Chceme střílet víc gólů, hrát atraktivní fotbal a taky chceme omladit kádr," konstatoval šéf Motorletu s tím, že se momentálně řeší hráčský kádr na novou sezonu.

foto: © FK Motorlet Praha

Zásadní novinkou je, že už v Motorletu nebude jako hráč pokračovat bývalý slovenský reprezentant Miňo Stoch. "Na konci sezony nám oznámil, že když už nebude trenérem Martin Poustka, tak že už u nás nebude hrát. Ale nemám informace o tom, kam zamíří. Přišel k nám jako volný hráč zadarmo," poznamenal Blažek.

Jasné je také to, že u rezervy Motorletu bude rovněž nový kouč. Václav Socher ukončil své působení u celku z Pražská teplárenská přeboru. "Počítáme s tím, že bude širší realizační tým áčka a jeden z asistentů bude zároveň hlavním koučem rezervy," uvedl Blažek.

Příbram zahajuje přípravu na ČFL. Po sestupu dojde k velkým změnám v kádru, klub vylepší hráčům podmínky