AC Milán jen remizoval s Catanií

Velkým překvapením skončilo utkání šestého kola italské Serie A, když jeden z favoritů na zisk titulu AC Milán doma pouze remizoval s odepisovanou Catanií 1:1. Domácím navíc k remíze pomohla přísně odpískaná penalta.

Úvod zápasu se odehrál přesně podle předpokladů, Catania přijela do Milána s propracovanou obranou a domácí favorit tak musel vymýšlet akce, kterými by hostující blok překvapil. Prvních dvacet minut první půle bylo vcelku nezáživných a bez větších příležitostí na obou stranách.

Ve 26. minutě se ale dokázali nečekaně prosadit hosté. Mascara vybídnul pěknou přihrávkou do uličky Spinesiho, který sice napoprvé neuspěl, ale jeho centr usměrnil do sítě na zadní tyči Jorge Martinez. O chvíli později sice uklidil míč do sítě Inzaghi, ovšem rozhodčí branku neuznal a udělil žlutou kartu Kaladzemu, který zahrál rukou.

Když ve 35. minutě vypálil z voleje Cafú a Vargas tečoval jeho střelu, která prolétla jen těšně vedle branky Catanie. Poločas tak překvapivě vyhráli hosté.

O rozruch se na stadionu Giuseppe Meazza postaral hned na začátku druhé půle hlavní rozhodčí, který odpískal velmi přísnou penaltu ve prospěch AC Milán, za nastřelenou ruku Eduseie. Z nabídnuté pozice se Kaká nemýlil a domácí srovnali skóre.

I přes inkasovanou branku Catania hrála i nadále svojí hru, hráče AC Milán nepouštěla do žádných velkých šancí a snažila se o ubránění nerozhodného výsledku. Díky dobré spolupráci v hostující obraně tak nedokázali zvučná jména působící v milánském dresu prosadit a Catania si odvezla překvapivě bod za remízu 1:1, přičemž nebyla daleko od výhry.

Trezeguet brankou v nastavení zařídil Juventusu výhru v derby

Branka Davida Trezegueta ve čtvrté minutě nastavení zajistila Juventusu Turín nejtěsnější možné vítězství v turínském derby. Juventus byl na hřišti svého městského rivala FC lepším týmem po celý zápas, ale prosadit se dlouho nedokázal žádný ze střelců včetně českého záložníka Pavla Nedvěda, který stejně jako Zdeněk Grygera odehrál celé utkání. Až v nastavení se do koncovky dostal francouzský střelec a z voleje svou sedmou trefou v sezoně zajistil "Staré dámě" posun na druhou příčku v tabulce.

Udine vyhrálo brankou z nastavení

Udine si zajistilo vítězství 2:1 nad Parmou až ve třetí minutě nastavení zásluhou trefy obránce Zapaty. Parma, na jejíž lavičce tentokráte chyběl český brankář Radek Petr, sice vedla po brance Corradiho, ovšem největší letní posila Udine Quagliarella záhy srovnal a nasměroval svůj tým za výhrou. Za Udine odehrál 77 minut obránce Tomáš Zápotočný, naopak Tomáš Sivok se nevešel ani mezi náhradníky. Další z Čechů v Serii A Lukáš Jarolím nezabránil prohře Sieny 0:1 na hřišti Cagliari.

Palermo dostalo lekci v Empoli

Palermo, soupeř Mladé Boleslavi v Poháru UEFA, nečekaně zaváhalo na hřišti Empoli, které si díky výhře 3:1 poprvé v sezoně zapsalo všechny tři body. Jedinou branku poraženého celku vstřelil Cavani. Palermo, které kvůli zranění muselo vystřídat brankáře Fontanu a poslední čtvrthodinu dohrávalo bez vyloučeného Caserty, nastoupilo v sestavě: Fontana (34. Agliardi) - Barzagli, Rinaudo, Migliaccio, Zaccardo - Caserta, Diana, Guana, Jankovič (60. Simplicio) - Amauri, Cavani (78. Cassani).

Výsledky 6. kola:

AC Milán - Catania 1:1 (48. Kaká z pen. - 25. Martinéz)
Cagliari - Siena 1:0 (7. Foggia z pen.)
Empoli - Palermo 3:1 (47. Pozzi, 82. Giovinco, 90.+2 Vanucchi z pen. - 39. Cavani)
Neapol - Janov 1:2 (51. Domizzi z pen. - 11. vlastní Cannavaro, 89. Sculli)
Sampdoria - Atalanta 3:0 (4. Bellucci, 57. Sammarco, 82. Cassano)
Udinese - Parma 2:1 (79. Quagliarella, 90.+3 Zapata - 72. Corradi)
Reggina - Lazio 1:1 (8. Cozza - 62. Kolarov)
FC Turín - Juventus Turín 0:1 (90.+4 Trezeguet)

[ 30. 9. 2007 - eFotbal.cz, ČTK l Foto: Reuters ]