Kuriózní moment na Euru. Pořadatel Moratovi málem ukončil reprezentační kariéru. Bylo to na žlutou, smál se trenér

Kuriózní moment na Euru. Pořadatel Moratovi málem ukončil reprezentační kariéru. Bylo to na žlutou, smál se trenér

Zranění při oslavách? Není to zrovna obvyklé, ale občas k němu dojde. Téměř výhradně si ho ale způsobí fotbalisté sami, nebo s nechtěným přispěním spoluhráčů. Kapitána španělské reprezentace Álvara Moratu ale před finále Eura málem vyřadil ze hry jeden z pořadatelů.  

Španělé v semifinále otočili zápas s Francií a po výhře 2:1 se po 12 letech dostali do finále evropského šampionátu. U Moraty ale radost z postupu rychle vystřídaly obavy.

Na pozápasovou děkovačku u jedné z tribun vnikl neukázněný fanoušek, který chtěl zblízka poděkovat španělským hrdinům. Pořadatelská služba se ho okamžitě vydala zpacifikovat, jeden z jejích členů ale při zásahu podklouzl a nešťastně “fauloval” španělského kapitána.

FENOMENÁLNÍ YAMAL SE STAL NEJMLADŠÍM STŘELCEM HISTORIE EURA A POSLAL ŠPANĚLSKO DO FINÁLE. KANTÉ PŘIŠEL O NEUVĚŘITELNOU SÉRII

Nešetrný skluz na stojnou nohu odneslo Moratovo koleno, které se dostalo do velice nepřirozené polohy. Fotbalista, který má v plánu po turnaji ukončit reprezentační kariéru, okamžitě zkoprněl a začal zkoušet, co jeho koleno vydrží.

“Myslím si, že to není nic vážného, ale musíme počkat, jak bude situace vypadat ve středu. Má nějakou ránu a bolí ho to. Doufáme, že to nic neznamená,“ řekl bezprostředně po utkání španělský trenér Luis de la Fuente.

YAMAL PŘEKONAL LEGENDÁRNÍHO PELÉHO! MŮŽE BÝT NEJLEPŠÍ V HISTORII, TVRDÍ DE LA FUENTE. V ČEM PŘIPOMÍNÁ CAESARA?

Ten na Moratu sází za všech okolností. Svěřil mu kapitánskou pásku a kromě posledního zápasu ve skupině proti Albánii, ve kterém už Španělé o nic nehráli, ho vždy poslal na hřiště od úvodního hvizdu.

Ve středu dopoledne si proto mohl oddechnout a celou situaci okomentovat ve výrazně uvolněnějším duchu. “Byl to faul na žlutou, víc bych to ale nechtěl rozebírat,” řekl s dodatkem, že zranění by nemělo ohrozit Moratovu účast ve finále.

Jednatřicetiletý útočník tak může dál snít o tom, že se s červeno-žlutým dresem La Roji rozloučí jako kapitán mistrů Evropy. Předčasný konec po nešťastné kolizi by mu určitě nepřáli ani španělští fanoušci, kteří ho dlouhodobě nemají příliš v lásce.