Pardubice ostrouhaly, přednost dostal Kováč. Halinský už se připravuje s Libercem. Pod Ještědem bude hostovat do konce sezony

Pardubice ostrouhaly, přednost dostal Kováč. Halinský už se připravuje s Libercem. Pod Ještědem bude hostovat do konce sezony

Fotbalisté Liberce se mohou těšit na další posilu. K severočeskému prvoligovému týmu se ze Slavie připojil obránce Denis Halinský, kluby dotahují dohodu o hostování do konce nadcházející sezony. Pražané na sociální síti X uvedli, že budou mít možnost si dvacetiletého zadáka po půl roce předčasně stáhnout zpět.  

Halinský v minulém ročníku hostoval v Pardubicích a ve své první sezoně v nejvyšší soutěži zasáhl za Východočechy do 27 utkání. Předtím hrával druhou ligu za Příbram a Vlašim. V květnu prodloužil smlouvu ve Slavii, nastoupil s ní do přípravy a několika zápasů, ale místo si zatím nevybojoval. Mladý stoper patří do kádru české reprezentace do 21 let.

Vedení východočeského celku ho za každou cenu chtělo získat zpátky, nakonec se ale se Slavií nedohodlo. “Chtěli bychom, aby tady pokračoval, ale Slavia v něm vidí druhého Tomáše Vlčka, takže je to pro ni neprodejný hráč. Uvidíme, jestli se nám podaří alespoň prodloužit hostování. Intenzivně o tom jednáme,” řekl před měsícem eFotbalu pardubický sportovní ředitel Vít Zavřel. 

DALŠÍ NOVÉ JMÉNO V LIBERCI? PŘIJÍT MÁ HALINSKÝ. PŘÍCHODY MLADÝCH HRÁČŮ BEREME JAKO INVESTICI, PROZRADIL MAJITEL KANIA

Jednání ale nakonec nedopadla a Halinský se stěhuje do Liberce za trenérem Radoslavem Kováčem, jenž ho v minulé sezoně v Pardubicích vedl. Severočeský klub pod novým majitelem Ondřejem Kaniou mohutně posiluje a v nadcházející sezoně se pokusí zaútočit na evropské poháry.

"Náš cíl je uhrát první pětku. Podle toho se chováme i na přestupovém trhu. Vzhledem k tomu, jací hráči přišli, by bylo alibistické tvrdit, že chceme být osmí, nebo devátí,"  uvedl v rozhovoru pro klubový web Kania. 

Výkonostní vrchol týmu je ale podle Kanii ještě poměrně daleko. "Kupujeme fotbalisty s obrovským potenciálem a snažíme se vybudovat širší kostru týmu, který tady bude několik dalších let. Vrchol by měl přijít třeba za tři roky," prozradil. "K vedení klubu přistupujeme trochu jinak. S ženou to bereme jako nějakou formu investice. I proto přivádíme mladé hráče."

SLAVIA VSADILA VŠECHNO NA JEDNU KARTU, TITUL SE ALE KOUPIT NEDÁ, MYSLÍ SI EXPERT. ZÁJEM O OLAYINKU? REZIGNACE NA SKAUTING