Deschamps dostal znovu důvěru. Šéf francouzské reprezentace potvrdil, že ostřílený kouč bude pokračovat

Deschamps dostal znovu důvěru. Šéf francouzské reprezentace potvrdil, že ostřílený kouč bude pokračovat

Prezident Francouzské fotbalové federace Philippe Diallo nevidí žádný důvod, proč by trenér národního týmu Didier Deschamps neměl dodržet smlouvu, kterou má do mistrovství světa 2026. Řekl to deníku L'Équipe po porážce 1:2 se Španělskem v semifinále evropského šampionátu.

Francouzi došli na turnaji v Německu až do semifinále, byli ale pod palbou kritiky kvůli nepřesvědčivým výkonům i výsledkům. "Les Bleus" vstřelili v šesti zápasech pouze čtyři góly, z toho jediný ze hry. V základní hrací době zvítězili jen dvakrát.

SEMIFINÁLE ROZHODLY ROZPAČITÉ VÝKONY HVĚZD. CHTĚL JSEM ODEHRÁT DOBRÝ ŠAMPIONÁT A ZVEDNOUT POHÁR, NEPOVEDLO SE ANI JEDNO, ŘEKL MBAPPÉ

"I když teď převažuje zklamání, že jsme to nedotáhli do finále, musíme se na celý turnaj podívat s odstupem. Semifinále je pořád velký úspěch. Nevidím důvod, proč se bavit o ukončení smlouvy," uvedl Diallo.

Sám Deschamps po úterním duelu uvedl, že o rezignaci neuvažuje. Pětapadesátiletý kouč je u reprezentace od roku 2012. V roce 2018 ji dovedl k titulu mistrů světa, o čtyři roky později do finále a krok od trofeje zůstal i na domácím Euru 2016. Bývalý vynikající záložník vyhrál MS a ME jednou už jako hráč.

Foto: Francouzská fotbalová reprezentace