Zbrojení Liberce nebere konce. Pod Ještěd míří z Ballkani kosovský záložník Zyba

Zbrojení Liberce nebere konce. Pod Ještěd míří z Ballkani kosovský záložník Zyba

Fotbalisty Liberce posílil čtyřnásobný kosovský reprezentant Qëndrim Zyba. Třiadvacetiletý střední záložník přestoupil z týmu Ballkani a podepsal smlouvu do roku 2027. Slovan o tom informoval na webu.

Zyba má na kontě už tři kosovské tituly, v posledních dvou letech uspěl s Ballkani a v sezoně 2020/21 s týmem FC Priština. Na jaře hostoval v polské lize v Legii Varšava, v sedmi soutěžních zápasech ale odehrál jen 98 minut. S českým fotbalem už má zkušenosti, v uplynulém ročníku nastoupil ve skupině Konferenční ligy proti Plzní a o rok dřív proti pražské Slavii.

DUKLA SI OTESTUJE KAPITÁNA SLOVENSKÉ REPREZENTAČNÍ DEVATENÁCTKY SE ZKUŠENOSTMI Z ITÁLIE

"Jde o velmi kvalitního středového záložníka s nadstandardním fyzickým fondem a správnou mentalitou, o kterého jsme se zajímali už v zimě, ale bohužel to tehdy nevyšlo. Jsem velmi rád, že se nám Qëndrima podařilo získat nyní," uvedl sportovní ředitel libereckého klubu Theodor Gebre Selassie.

Severočeši po příchodu nového majitele, jímž se stal Ondřej Kania, přivedli v létě už osm posil. Dnes Slovan dotáhl rovněž hostování stopera Denise Halinského ze Slavie, s nímž nový liberecký trenér Radoslav Kováč spolupracoval už v Pardubicích.

Foto: FC Slovan Liberec