Souhrn k utkání Sevilla - Slavia Praha

Tvrdé vystřízlivění zažili během úterní noci hráči Slavie, kteří po vítězství v úvodním zápase základní skupiny Ligy mistrů tentokrát nedokázali vzdorovat špičkovému soupeři a po zásluze prohráli 2:4. Naději na dobrý výsledek vykřesal v 19. minutě Pudil, když krásnou střelou vyrovnal, ale další tři góly v brance Martina Vaniaka rozhodly o tom, kdo bude brát tři body.

On-line přenos z utkání jste mohli sledovat ZDE.

Ohlasy aktérů po zápase ZDE.

Hned od úvodních minut bylo patrné, kdože to bude na hřišti pánem. Už ve třetí minutě se dostal za obranu hostí Fabiano a tísněn poslal míč jen těsně vedle Vaniakovy branky.

Za dalších pět minut už ale udeřilo. Marek Suchý propadl ve středu hřiště a do úniku se dostal Kanouté. Proti němu vyběhl brankář Vaniak, ale domácí kanonýr ho chladnokrevně přehodil.

Domácí nadále kontrolovali hru, Slavii prakticky nepouštěli k míči a i nadále hrozili rychlými protiútoky, především v podání dvojice Fabiano – Kanouté, kteří svou rychlostí převyšovali obránce soupeře.

V devatenácté minutě se ale do ojedinělého útoku pustili hosté a hned se radovali z vyrovnání. Krajčík se hezky uvolnil po pravé straně, poslal míč zpětnou přihrávkou do vápna, kde se mu vyhnul Vlček a nabíhající Pudil ho povedenou ranou ze zhruba osmnácti metrů poslal do sítě.

Sevillu obdržená branka na malou chvíli zaskočila, ale po pár minutách se obrázek hry v podobě místy až drtivé převahy domácích navrátil. Vedení mohl španělskému mužstvu navrátit Fabiano, ale zblízka poslal hlavou míč nad břevno.

Ve 27. minutě ale obrana Slavie podruhé povolila. Kanouté uvolnil efektně patičkou Fabiana, který se dostal do úniku a poté, co obešel i vyběhnuvšího Vaniaka poslal míč s přehledem do sítě. Závěr prvního poločasu byl ve znamení tlaku domácích, další branku však už ale nepřinesl.

O poločase asi svým svěřencům promluvil do duše trenér Karel Jarolím, protože po návratu ze šaten jakoby byla na hřišti jiná Slavia. Svou aktivní hrou zaskočila domácí a v 51. minutě mohl vyrovnat po rohu Belaida Vlček, z malého vápna však přestřelil.

Hosté se i nadále pokoušeli hrát aktivněji než v prvním dějství, k vyrovnávajícím gólu to ale nevedlo, a tak přišel trest. Rohový kop prodloužil Keita na zadní tyč, kde osamocený Escudé neměl nejmenší problém poslat míč ze dvou metrů do sítě.

Obdržená branka slávisty viditelně srazila, ti se tak vrátili k pasivní hře z prvního poločasu a velkým množstvím nepřesných přihrávek se dostávali pod neustále stupňující se tlak. V 69. minutě jedna taková znamenala čtvrtý gól v brance Slavie, Belaid „vysunul“ Kanoutého, který prostrčil do běhu Konému a ten tváří v tvář prostřelil Vaniaka.

V závěru zápasu se už domácí příliš do útoku nehrnuli, a tak možná ušetřili často bezradné hosty od ještě většího přídělu. V nastaveném čase ještě dokonce na přijatelných 2:4 upravil Kalivoda, když se dostal ve vápně ke střele levou nohou a doklepl vyraženou střelu.

První konfrontace se špičkovým evropským klubem tak ukázala pozici Slavie ve skupině, která se tak po euforii, vyvolené vítězstvím nad Bukureští, vrátila zpátky na zem a do boje o postup alespoň do jarní části Poháru UEFA.

Výsledek:

FC Sevilla - Slavia Praha 4:2 (2:1)
Branky: 8. Kanouté, 25. Luis Fabiano, 58. Escudé, 69. Koné - 17. Pudil, 90+2. Kalivoda. Rozhodčí: Baskalov - Kalugin, Averijanov (všichni Rus.). ŽK: Šourek, Volešák; Diváci: 36 400.

Sevilla: Palop - Daniel Alves, Boulahrouz, Escudé, Dragutinovič - Jesús Navas (74. Duda), Keita, Poulsen, Adriano (81. Hinkel) - Luis Fabiano (63. Koné), Kanouté. Trenér: Juande Ramos.
Slavia: Vaniak - Dřížďal (46. Ivana), Šourek, Suchý, Hubáček - Krajčík, Švec, Janda (63. Kalivoda), Belaid (70. Volešák), Pudil - Vlček. Trenér: Jarolím.

[ 2. 10. 2007 - Jan Fait | Foto: ČTK ]