Čeští fotbalisté v zahraničních ligách

V páteční předehrávce 10. kola francouzské ligy se do sítě Nancy trefil reprezentační útočník Jan Koller, ovšem ani jeho branka nedokázala odvrátit domácí prohru Monaka 1:3. V rakouské lize se trefil Patrik Ježek, ale i on jen zmírnil debakl Salcburku. Nováček reprezentačního výběru, obránce Jan Šimůnek, odehrál za Wolfsburg celý zápas, ve kterém rozhodla jediná trefa Edina Džeka.

ANGLIE:

Aston Villa – West Ham 1:0, PATRIK BERGER nebyl kvůli obnovenému zranění ani na lavičce.

Arsenal - Sunderland 3:2, TOMÁŠ ROSICKÝ kvůli zranění nehrál.

Bolton - Chelsea 0:1, PETR ČECH odchytal celý zápas.

Liverpool - Tottenham 2:2, RADEK ČERNÝ zůstal jen na lavičce.

Newcastle – Everton 3:2, DAVID ROZEHNAL nastoupil v 88. minutě.

NĚMECKO:

Dortmund - Bochum 2:1, JAN LAŠTŮVKA odchytal celý zápas, PAVEL DRSEK zůstal jen na lavičce.

Bielefeld – Hamburk 0:1, RADIM KUČERA odehrál za domácí tým celý zápas, PETR GABRIEL a DAVID KOBYLÍK se neobjevili ani na lavičce náhradníků; DAVID JAROLÍM v dresu hostí odehrál celý zápas.

Hertha – Cottbus 0:0, JAROSLAV DROBNÝ odchytal celý zápas.

Stuttgart - Hannover 0:2, JIŘÍ ŠTAJNER se neobjevil ani na lavičce náhradníků.

Wolfsburg - Rostock 1:0, JAN ŠIMŮNEK odehrál v zápase, který rozhodl svou brankou Edin Džeko, celý zápas.

Bayern - Norimberk 3:0, JAROMÍR BLAŽEK i TOMÁŠ GALÁSEK odehráli celý zápas.

Frankfurt - Leverkusen 2:1, MICHAL PAPADOPOULOS nastoupil v 60. minutě.

ITÁLIE:

Atalanta - Udine 0:0, TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝ byl pouze na lavičce náhradníků, TOMÁŠ SIVOK se nedostal ani na lavičku.

Fiorentina - Juventus 1:1, TOMÁŠ UJFALUŠI odehrál celý zápas; PAVEL NEDVĚD byl v 70. minutě střídán a ZDENĚK GRYGERA odehrál celý zápas.

Parma - AS Řím 0:3, RADEK PETR nebyl ani na lavičce.

Siena - Empoli 3:0, LUKÁŠ JAROLÍM odehrál celý zápas.

FRANCIE:

Monako - AS Nancy 1:3, JAN KOLLER nastoupil do druhého poločasu, v 74. minutě dal jedinou branku domácích, ovšem prohře nezabránil.

Bordeaux - Lyon 1:3, MILAN BAROŠ byl na lavičce náhradníků.

ŠPANĚLSKO:

Osasuna – Villarreal 3:2, JAROSLAV PLAŠIL odehrál utkání v základní sestavě a v 90. minutě byl střídán.

SKOTSKO:

Hearts - Falkirk 4:2, MICHAL POSPÍŠIL nebyl ani na lavičce náhradníků.

Gretna - Celtic 1:2, JIŘÍ JAROŠÍK nastoupil v 80. minutě.

RAKOUSKO:

Linz - Salcburk 4:1, PATRIK JEŽEK, KAREL PITÁK i VRATISLAV LOKVENC odehráli utkání v základní sestavě, Ježek vstřelil jedinou branku Salcburku v 15. minutě.

RUSKO:

FK Moskva - Rostov 1:0, ROMAN HUBNÍK nebyl ani na lavičce náhradníků, TOMÁŠ ČÍŽEK nastoupil na závěrečných 10 minut; MARTIN HORÁK odehrál za hosty celý zápas.

Saturn MO - Dynamo Moskva 2:1, ANTONÍN KINSKÝ odchytal celý zápas.

Krasnodar - Křídla Sovětů 3:1, ROMAN LENGYEL odehrál celý zápas.

Lokomotiv Moskva - Petrohrad 1:0, RADEK ŠÍRL odehrál utkání v základní sestavě a v 90. minutě viděl červenou kartu.

Spartak Nalčik - Spartak Moskva 1:2, RADOSLAV KOVÁČ - odehrál celý zápas, v 59. minutě dostal žlutou kartu. MARTIN JIRÁNEK - nenastoupil.

ŠVÝCARSKO:

St Gallen - FC Thun 0:4, JIŘÍ KOUBSKÝ nebyl ani na lavičce náhradníků; LUKÁŠ DOŠEK se na hřiště dostal v 68. minutě a slavil vítězství.

DÁNSKO:

Kodaň - Nordsjaeand 1:1, LIBOR SIONKO odehrál celý zápas.

Randers FC - FC Midtjylland 3:0, MARTIN RAŠKA odehrál celý zápas.

POLSKO:

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 5:0, TOMÁŠ JIRSÁK se na hřiště dostal v 68. minutě.

Zagłębie Lubin - Dyskobolia Grodzisk 1:2, MICHAL VÁCLAVÍK za domácí tým nenastoupil; RADEK MYNÁŘ odehrál za hosty vítězné utkání v základní sestavě.

UKRAJINA:

FC Shakhtar Donetsk - Karpaty Lviv Ukraine 3:0, TOMÁŠ HÜBSCHMAN odehrál celý zápas.

[ 6.10. 2007 - Jiří Štádler l Foto: ČTK ]