Černá sobota favoritů - Barca i Real prohrály

Real Madrid utrpěl v 8. kole Primera División letošní první porážku, když v sobotním večerním zápase nestačil v poměru 1:2 na Espanyol. Nedařilo se ani Barceloně, která podlehla Villarrealu 1:3 a klesla až na čtvrté místo v tabulce.

Obhájce titulu ve španělské lize inkasoval hned ve druhé minutě utkání, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Albert Riera. Nečekané vedení navýšili domácí v 52. minutě, kdy z rohu velkého vápna překonal brankáře Ikera Casillase Raul Tamudo. Real se sice ještě pokusil mohutně finišovat, ale z tlaku vytěžil jen gól Sergia Ramose.

O porážku Barcelony se postaral Marcos Senna. Brazilský záložník se dvakrát prosadil ze značky pokutového kopu a pomohl tak svému týmu předběhnout věhlasný katalánský celek v tabulce nejvyšší španělské soutěže. Villarreal je momentálně druhý.

Všechno podstatné se vměstnalo do prvního poločasu. Soupeře Mladé Boleslavi v základní skupině Poháru UEFA dostal hned ve druhé minutě utkání do vedení Santi Cazorla, poté se přes dva hráče pokoušel v pokutovém území prosadit Robert Pires a po faulu na něj proměnil penaltu Senna.

Ze stejného místa překonal Brazilec Victora Valdese i podruhé a ačkoliv Barcelona dokázala za stavu 0:2 snížit, když se poprvé v katalánském dresu prosadil Bojan Krkič, domácí už si vítězství pohlídali.

Trenér Villarrealu Manuel Pellegrini dal důvěru sestavě: Viera - Capdevila, Cygan, Venta, Fuentes - Pires (70. Fernandez), Cazorla, Cani, Senna - Bruno, Franco (80. Tomasson).

Díky zaváhání Barcelony se na třetí místo vyhoupla Valencia, která zdolala Deportivo La Coruňa na jeho stadionu 4:2. Hosté se dostali do vedení po trefách Joaquina z penalty a Rubena Baraji. Deportivo sice ještě v prvním poločase snížilo na rozdíl jediné branky, ale Valencia vzápětí zareagovala třetím gólem z kopačky Fernanda Morientese. Stejný hráč se prosadil i po přestávce a za La Coruňu jen korigoval skóre Rodolfo Bodipo.

Dařilo se také Seville, která sdílí základní skupinu Ligy mistrů s pražskou Slavií. Ta si napravila reputaci po předchozích špatných výsledcích v lize, když dvěma brzkými góly útočníka Fabiana porazila poslední Levante na jeho hřišti 2:0. O třetím vítězství Sevilly v sezoně bylo rozhodnuto již ve 14. minutě, a tak hosté mohli po zbytek utkání šetřit síly.

Sevilla nastoupila v sestavě: Palop - Alves, Boulahrouz, Duda, Dragutinovič - Correia, Renato (82. Fazio), Keita, De Mul - Fabiano (57. Chevanton), Koné (64. Poulsen).

Výsledky - 8. kolo:

La Coruňa - Valencie 2:4 (29. Xisco, 88. Bodipo - 38. a 74. Morientes, 10. Joaquin z pen., 16. Baraja)
Levante - FC Sevilla 0:2 (7. a 14. z pen. Fabiano)
Villarreal - FC Barcelona 3:1 (14. a 35. Senna obě z pen., 3. Cazorla - 25. Krkič)
Espanyol - Real Madrid 2:1 (2. Riera, 52. Tamudo - 90. Ramos)