Tomáš Pilař: Neměli bychom dostávat tolik branek

Kapitán Mostu Tomáš Pilař v utkání desátého kola Gambrinus ligy proti Brnu výrazně pomohl svému týmu k bodu za remízu 2:2. Jihomoravané totiž vedli brzy dvoubrankovým rozdílem, jedenatřicetiletý záložník ale dokázal dvěma góly v závěrech obou poločasů zachránit pro domácí aspoň nerozhodný výsledek. Jeho výkon mu přinesl označení Hvězda kola portálu eFotbal.cz.

Začali jste proti Brnu dobře, ale po dvaceti minutách jste prohrávali 0:2, co se vám v tu chvíli honilo hlavou?

My jsme měli v úvodu docela tlak a Brno vlastně z prvních dvou vážnějších akcí dalo dva góly. Říkali jsme si, že se musíme pokusit do poločasu alespoň snížit.

A to se vám skutečně podařilo, díky vašemu přesnému zásahu...

Určitě bylo skvělý, že se nám to povedlo, navíc těsně před přestávkou. Holenda dobře odcentroval a já jsem se tam ocitl sám a trefil míč dobře. Ten gól nám dal velkou naději do druhého poločasu.

Vyrovnávající trefu jste si schoval také až na samotný závěr druhého dějství, při tom jste mohli dát gól už dříve.

Brno se po přestávce soustředilo na bránění a udržení vedení. My jsme se tlačili víc do útoku, měli jsme převahu a také nějaké náznaky šancí, ale vyrovnat se nám podařilo až na konci. Byla tam standardka, míč propadl až ke mě, já jsem jen zavřel oči a vystřelil. Naštěstí to jeden z brněnských obránců tečoval brankáři do protipohybu.

Jakou má pro vás vydřený bod cenu?

Bohužel je to pro nás v nelichotivé situaci jenom ten bod, i když zase z pohledu průběhu zápasu ho samozřejmě bereme.

Nechyběl vám na hřišti u proměňování šancí Toleski, který pykal za žluté karty?

Je pravda, že Goce dokáže šance proměnil, ale říkat, že kdyby mohl nastoupit, tak to bude jiný... Hráli jiní a myslím, že podali dobré výkony. Dali jsme vlastně i bez něj tři góly, jeden nám rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. Spíš si myslím, že bychom neměli tolik branek dostávat.

V současné době vám patří čtrnáctá příčka, myslíte, že je šance chytit se třeba v dalším kole na Bohemians, kteří jsou na samotném dnu tabulky?

Pro nás to bude zase úplně jiný zápas než s Brnem. Bohemka je na posledním místě a také potřebuje bodovat. Určitě do toho dají všechno, stejně jako my a budeme tam chtít určitě nějaký bod udělat.

[ 23. 10. 2007 - Pavel Urban | Foto: MARSfoto ]