Souhrn zápasů 3. hracího dne - úterý

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Sevilly se v Lize mistrů přiblížili postupu do osmifinále. Vítěz minulého ročníku Poháru UEFA zdolal na domácím trávníku Steauu Bukurešť 2:1 a utekl v tabulce aktuálně třetí Slavii Praha na rozdíl tří bodů. Třetí triumf ve třetím utkání si připsal Manchester United, do hry o účast ve vyřazovacích bojích se vrátil Lyon s českým útočníkem Milanem Barošem.

Favorizovaná Sevilla se brzy dostala do dvoubrankového vedení. Už v páté minutě se přesně položil do centru Diega Capela hlavou Kanouté a za chvíli přidal další trefu druhý domácí útočník Luis Fabiano.

Hosté čekající na svůj úvodní bodový zisk do druhé půle dvakrát vystřídali, ale pomohlo jim to jen ke snížení, když Petre přehodil Palopa. Sevilla svůj náskok ve zbytku duelu nebránila, na branku Steauy vyslala dvojnásobek střel.

Vedle Arsenalu vydoloval maximální počet devíti bodů už jen Manchester United. Ráz utkání na půdě Dynama Kyjev určil už začátek. Po deseti minutách otevřel hlavou skóre Rio Ferdinand, za osm minut pak zvýšil probuzený kanonýr Rooney. Ukrajinci sice snížili, ale ještě do poločasu vrátil Manchesteru klid Cristiano Ronaldo a stejný hráč potom po pauze upravil z penalty na 4:1. Domácí už jen kosmeticky snížili.

Z těžké situace ve skupině E se aspoň na chvíli vymanil Lyon, který v souboji dvou týmů bez bodu uspěl na půdě trápícího se Stuttgartu. Mnohonásobného francouzského šampiona poslal v 56. minutě do vedení krásnou střelou do růžku Fabio Santos, jedenáct minut před koncem pak definitivně rozhodl Benzema. Baroš zůstal jen lavičce.

Pouze bodem musela vzít zavděk Barcelona v duelu dvou dosud stoprocentně úspěšných celků na půdě Glasgow Rangers. Skotové se po většinu šlágru úterního programu bránili, jenže katalánskému velkoklubu chyběl klid i štěstí v zakončení. Nejblíže brance byl míčový kouzelník Ronaldinho, který ve 24. minutě orazítkoval břevno a za chvíli neuspěl v další velké šanci.

Stý zápas v Lize mistrů oslavil záložník Luís Figo triumfem Interu Milán na půdě CSKA Moskva. Úřadující ruský šampion přitom po poločase vedl díky brazilské spolupráci, kterou zakončil Jo. Sedm minut po pauze však doklepl míč do sítě kanonýr Crespo a dokonalý obrat završil v 80. minutě milánský stoper Samuel po přímém kopu jubilanta Figa. Interu se díky druhému vítězství výrazně přiblížila účast v osmifinále, CSKA má naopak na kontě stále jen jediný bod.

Důležitou výhru oslavil AS Řím, který doma udolal Sporting Lisabon 2:1. Hosté ještě stihli rychle reagovat na brzký gól Juana, když v 18. minutě vyrovnal Liedson, ale na Vučiničovu sólovou akci dvacet minut před koncem už nenašli odpověď. Italy tak nemuselo mrzet, že Mancini nedal v 48. minutě penaltu. V posledním zápase si PSV Eindhoven ve skupině G podělil body s Fenerbahce Istanbul. Domácím nebyla nic platná ani 25 minut dlouhá přesilovka po vyloučení Deivida.

Výsledky - 3. kolo:

Skupina E:

VfB Stuttgart - Olympique Lyon 0:2 (0:0)
Branky: 56. Fábio Santos, 79. Benzema. Rozhodčí: Batista (Port.). Diváci: 51.300.

Glasgow Rangers - FC Barcelona 0:0
Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 49.800.

Skupina F:

Dynamo Kyjev - Manchester United 2:4 (1:3)
Branky: 34. Rincón, 78. Bangoura - 41. a 68. z pen. Ronaldo, 10. Ferdinand, 18. Rooney. Rozhodčí: Kassai (Maď.). Diváci: 35.000.

AS Řím - Sporting Lisabon 2:1 (1:1)
Branky: 15. Juan, 70. Vučinič - 18. Liedson. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 42.000.

Skupina G:

PSV Eindhoven - Fenerbahce Istanbul 0:0
Rozhodčí: Webb (Angl.). ČK: 65. Deivid (Fenerbahce). Diváci: 35.000.

CSKA Moskva - Inter Milán 1:2 (1:0)
Branky: 32. Jo - 52. Crespo, 80. Samuel. Rozhodčí: Riley (Angl.). Diváci: 25.000.

Skupina H:

FC Sevilla - Steaua Bukurešť 2:1 (2:0)
Branky: 5. Kanouté, 17. Luis Fabiano - 63. Petre. Rozhodčí: Rosetti (It.). Diváci: 31.000.

Sevilla: Palop - Daniel Alves, Mosquera, Dragutinovič, Adriano - Jesús Navas, Poulsen, Keita, Diego Capel (85. Martí)- Luis Fabiano, Kanouté (71. Renato).
Steaua: Zapata - Marin, Goian, Rada, Emeghara - Surdu (46. Neaga), Petre, Croitoru, Nicolita - Dica (46. Badea) - Iacob (71. Zaharia).

Poslední aktualizace: 23:04

[ 23. 10. 2007 - ČTK | Foto: ČTK ]