Souhrn k utkání Arsenal - Slavia Praha

Slavii utkání Ligy mistrů v Londýně hrubě nevyšlo. "Kanonýři" hrající ve velké pohodě hned v 5. minutě otevřeli skóre a prakticky po celý zápas měli jasnou převahu. Po prvním poločase vedl Arsenal 3:0 a stejný počet branek přidal v rychlém sledu hned po změně stran. Navíc ještě jednu přidal v samotném závěru. Slavia se zmohla jen na několik slibných střel, ale branku na Emirates Stadium nedala a odvezla si navíc debakl 0:7.

On-line přenos z utkání ZDE.

Ohlasy po utkání ZDE.

Komentář k utkání ZDE.

Trenér Slavie Karel Jarolím postavil na levý kraj obrany Pudila, který obyčejně hrává v záloze. Vpředu byl osamocený Vlček, kterého měli doplňovat ofenzivně ladění středopolaři.

Arsenal vlítl na Slavii hned od začátku a už v páté minutě se podařilo domácím udeřit. Na pravé straně uklouzl Tavares, míč se dostal k Fabregasovi a ten krásně technicky překonal střelou na zadní tyč Vaniaka.

O chvíli později poslal míč do vápna Eboué, naštěstí pro Slavii ale nenašel nikoho ze spoluhráčů a brzy na to byl Adebayor v ofsajdu, když by se řítil sám na bránu.

Pak se osmělili také Pražané, nejdříve akci "Sešivaní" překombinovali a pak hezky vystřelil z dálky Kalivoda, ovšem míč šel těsně nad.

Po dvaceti minutách slávisté dobře zakombinovali, jenže při rozhodující přihrávce byl Krajčík na pravé straně v ofsajdu, to byla pro hosty velká škoda.

Jinak si převahu udržoval Arsenal a Adebayor dvakrát nebezpečně naskakoval na centry svých spoluhráčů, branku však neohrozil.

"Sešívaní" se ale nebáli. Ivana pálil zpoza šestnáctky, ovšem střela mu nesedla a šla vysoko nad branku.

Jenže "Kanonýři" byli velmi produktivní. Ve 25. minutě vznikl ve vápně Slavie po rohovém kopu závar, kterého využil Hleb, když vystřelil a míč si do vlastní sítě srazil Hubáček.

Neuběhlo mnoho času a skvělý zákrok musel předvést proti hlavičce Adebayora po krásné akci Vaniak. Za pár vteřin si Walcott nezpracoval v rozhodující chvíli balon. Mohlo tak být po těchto akcích pro Slavii ještě hůř.

Do výpadu se dostali i hosté, jenže Šenkeřík posílal uličku do vápna Vlčkovi na paty, a tak bylo opět po nadějích. Pak se osmělil také Krajčík, avšak jeho projektil Almunila v klidu pokryl.

Ovšem chvíli před poločasem se prosadili domácí i potřetí. Pudil zahrál zbytečnou a těžkou malou domů Vaniakovi, tomu se nepodařilo míč odkopnout a Walcott nabídnutou šanci využil a po kličce střelou do prázdné branky zvýšil na třígólový rozdíl.

Do druhého dějství nahradil Kalivodu Jablonský a do útoku se k Vlčkovi připojil Ivana.

Ovšem slovo si vzal v 50. minutě opět Arsenal. Pohlednou kombinaci zakončil krásně Hleb, když si míč zasekl na druhou nohu a střelou k tyči zvýšil. O chvíli později si svou druhou branku v zápase připsal Walcott, když opět po přímočaré akci upravil na děsivých 5:0 a za dalších pár minut Fabregas přidal šestý kus do branky Slavie.

"Sešívaným" nepomohly ani čerstvé síly v podobě Belaida a Volešáka. Do útoku se příliš nedostali. Zajímavý úkaz předvedl domácí trenér Wenger, když vystřídal v 63. minutě tři hráče najednou a do hry tak přišel i český záložník Rosický.

Slavia se pak dostala také do šance, ale Krajčík z pravé strany křížnou střelou Almuniu nepřekonal a nepodařilo se to ani Vlčkovi o chvíli později. Švec pak branku vysoko přestřelil.

Arsenal dohrával zápas v exhibiční duchu a stále dokázal hrozit před brankou "Sešívaných". V 82. minutě úžasně zasáhl proti Walcottovi Vaniak a následná dorážka Rosického šla do břevna.

V závěru ještě zahrozil Walcott, ale branku netrefil, za to byl úspěšný úplně na konci zápasu Brendtner. Arsenal si připsal do tabulky zaslouženě tři body a deklasoval Slavii v poměru 7:0.

Výsledek:

Arsenal - Slavia Praha 7:0 (3:0)
Branky: 5. a 58. Fábregas, 41. a 55. Walcott, 24. vlastní Hubáček, 51. Hleb, 90. Bendtner. Rozhodčí: Farina - Stagnoli, Romagnoli (všichni It.). ŽK: Flamini, Hleb - Volešák. Diváci: 59.621.

Arsenal: Almunia - Sagna, Touré, Gallas, Clichy - Eboué, Fábregas, Flamini (63. Gilberto), Hleb (63. Rosický) - Adebayor (63. Bendtner), Walcott. Trenér: Wenger.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Hubáček, Pudil - Šenkeřík, Švec, Kalivoda (46. Jablonský), Tavares (63. Belaid), Ivana (56. Volešák) - Vlček. Trenér: Jarolím.

Slávisté po debaklu jen těžko hledali slova. "Není co hodnotit. Arsenal nás přejel ve všech směrech," konstatoval v rozhovoru pro Českou televizi trenér Karel Jarolím. Připustil, že hráči měli až příliš velký respekt. "Nic z toho, co jsme chtěli, jsme neukázali. Sledoval jsem čas a přál jsem si, aby byl konec. Musíme na dnešek rychle zapomenout a soustředit se na další zápasy," řekl trenér Slavie.

I kapitán Stanislav Vlček řekl, že Slavia na Arsenal prostě neměla. "Hrubými chybami jsme to soupeři hodně usnadnili. Chtěli jsme hrát aktivně, ale už ve druhém zápase po sobě jsme brzy inkasovali. Jsme v Lize mistrů poprvé a draze jsme zaplatili. Doufám, že se z toho poučíme," řekl Vlček.

[ 23. 10. 2007 - Pavel Urban, ČTK | Foto: ČTK ]