Juventus letos poprvé doma ztratil body

Suverénně vedoucí Juventus zaváhal ve středečním domácím zápase 24. kola italské Serie A, když jen remizoval se sedmnáctou Parmou 1:1. První bodová ztráta na domácím trávníku však Juve mrzet nemusí. Jejich nejbližší pronásledovatel milánský Inter prohrál na hřišti Fiorentiny.

Juventus se už v minulém kole doma trápil s Udinese a nakonec po sporném gólu del Piera, který zřejmě padl z ofsajdu, vydoloval proti oslabenému soupeři tři body. Ve středečním duelu s Parmou poslal hosty do vedení ve 39. minutě Daniele Dessena. Těsně před přestávkou srovnal znovuzrozený střelec Zlatan Ibrahimovič. Rozhodnout mohl Alessandro del Piero, ale minutu před koncem neproměnil penaltu. Pavel Nedvěd odehrál v černobílém dresu celý zápas.

Milánský Inter poznal hořkost porážky po patnácti zápasech, když podlehl Fiorentině 1:2. Za domácí se trefil už v 10. minutě Cristian Brocchi, druhý gól přidal v šedesáté minutě Luis Jimenéz. Za černomodrý tým snižoval až těsně před závěrem Uruguayec Alvaro Recoba. Fiorentina se tak ještě nevzdává boje o přední příčky. Po vítězství zůstal florentský tým čtvrtý, ale stáhl ztrátu na Inter na čtyři body.

AC Milán si na San Siru s chutí zastřílel proti Trevisu. Předposlední tým tabulky rozdrtil 5:0. Góly outsiderovi dávali v první půli Kaká a po poločase dvakrát Andrej Ševčenko a Alberto Gilardino. Poslední pátou trefu přidal v 73. minutě Filippo Inzaghi.

AS Řím, který má osmizápasovou vítěznou sérii, měl doma velké štěstí, když ještě dvanáct minut před koncem prohrával s jasným outsiderem z Cagliari 2:3. Pak ale zaúřadoval nejlepší střelec Římanů Francesco Totti, který v 79. minutě proměnil penaltu a úspěšnou exekuci pokutového kopu si zopakoval v 90. minutě. Obě mužstva dohrávala v deseti. Na konci prvního poločasu byl vyloučen Joe Bizera a v 76. minutě římský Cesare Bovo.

Soupeř Slavie v Poháru UEFA Palermo potvrdilo nárůst formy po příchodu nového trenéra a porazilo doma římské Lazio 3:1 góly Gonzáleze, Giovanniho Tedesca a Andrey Caracciola. Až v 84. minutě snížil hostující Manuel Belleri. Utkání dvou týmů z druhé poloviny tabulky Messiny se Sienou skončilo bez branek. Doma skvělé Chievo tentokrát zaváhalo v souboji se Sampdorií Janov, přestože Sampdorie hrála od 71. minuty oslabena o vyloučeného Iualiana. Utkání skončilo remízou 1:1. Udinese po minulém nešťastném duelu na delle Alpi tentokrát ztratilo tři body i doma s Regginou po výsledku 1:2. Poslední Lecce opět neuspělo a podlehlo stejným výsledkem osmnáctému Empoli.

Výsledky 24. kola:

AS Řím - Cagliari 4:3 (79. a 90+1. Totti obě z pen., 25. Perrotta, 35. De Rossi - 15. Suazo, 19. Langella, 55. Conti)
Lecce - Empoli 1:2 (80. Ledesma z pen. - 2. Almiron, 41. Tavano z pen.)
Fiorentina - Inter Milán 2:1 (10. Brocchi, 60. Jimenez - 84. Recoba)
Palermo - Lazio Řím 3:1 (12. M. Gonzalez, 56. Tedesco, 65. Caracciolo - 84. Belleri)
Ascoli - Livorno 0:0
Juventus Turín - Parma 1:1 (45. Ibrahimovic - 39. Dessena)
Udine - Reggina 1:2 (16. Iaquinta - 41. a 62. Amoruso)
Chievo - Sampdoria 1:1 (61. Scurto - 30. Kutuzov)
Messina - Siena 0:0
AC Milán - Treviso 5:0 (53. a 65. Ševčenko, 14. Kaká, 62. Gilardino, 73. Inzaghi).

[ 8.2.2006 - Jakub Procházka / eFotbal. Foto: Reuters ]