Barcelona znovu ztroskotala na Getafe

Na loňské domácí vítězství nad Barcelonou v semifinále Královského poháru navázalo ve 12. kole nejvyšší španělské soutěže Getafe, když svého soka poprvé v historii Primera División porazilo, a to poměrem 2:0. Favorit z Katalánska navíc dohrával zápas bez vyloučeného Gianluky Zambrotty.

Barceloně se vůbec nedařilo, nemohla se dostat do šancí. Naopak domácí hrozili rychlými protiútoky, vítězná branka ale padla po standardní situaci. Obránce Diaz se po přímém kopu odpoutal od Milita a hlavou přiťukl míč Del Moralovi, který skákavou střelou překonal Valdése. Barcelona se pak snažila o vyrovnání, ale mezi tři tyče se za celý zápas trefila jen dvakrát. Posledních pět minut pak navíc dohrávala o deseti.

Oslabení soupeře tak domácí využili ke vstřelení pojišťujícího gólu. V poslední minutě Uche uvolnil střídajícího Albina, který křížnou střelou zvýšil.

Méně slavný madridský celek vyhrál už třetí zápas v řadě a po špatném startu do sezony se šplhá tabulkou vzhůru. Naopak pro Barcelonu to byla druhá porážka v sezoně a v tabulce zůstává druhá s jednobodovou ztrátou na Real Madrid, který však má zápas k dobru.

Valencia porazila ve večerním utkání Murcíu 3:0, když dvakrát skóroval David Villa, a zařadila se do skupiny nejbližších pronásledovatelů vedoucího Realu. Vinou horšího rozdílu skóre jsou však svěřenci nizozemského trenéra Ronalda Koemana až čtvrtí.