Za rasismus fandů zaplatí Zaragoza 600 euro

Za rasismus fandů zaplatí Zaragoza 600 euro

Jeden z předních klubů španělské Primera División a semifinalista letošního Španělského poháru Real Zaragoza musí zaplatit vpravdě symbolickou pokutu 600 euro poté, co její fanoušci během víkendového ligového zápasu s Betisem Sevilla hučením uráželi hostujícího brazilského útočníka Roberta.

"Během poslední fáze zápasu předváděli fanoušci opičí skřeky na adresu hráče Betisu Roberta, kdykoli se dotkl míče," uvedl v zápise k utkání rozhodčí Carlos Velasco Carballo. Zaragoza byla podobně potrestána i v loňské sezóně - tehdy za nemístné projevy vůči kamerunskému útočníkovi Barcelony Samuelu Eto´ovi.

Také brazilský obránce Realu Madrid Roberto Carlos byl krátce terčem podobných projevů ve středečním semifinálovém zápase Královského poháru, který Zaragoza vyhrála 6:1.

Španělská Komise proti násilí také doporučila, aby byl pokutou 6000 euro potrestán stoupenec druholigové Lleidy za pokřikování rasistických nadávek megafonem na hostujícího hráče tmavé pleti během víkendového zápasu s Ejidem. V tomto případě se ovšem rozhodčí o rasistických projevech do zápisu nezmínil.

[ 10.2.2006 - Reuters / eFotbal ]