V prvním semifinále se radoval Espaňol

Gól Uruguayce Waltera Pandianiho z poslední minuty zápasu rozhodl o vítězství Espaňolu Barcelona nad La Coruňou v prvním vzájemném semifinále Španělského poháru.

Až do té doby vidělo skoro 40.000 diváků góly jen z pokutových kopů. Hosty poslal do vedení už v páté minutě Ruben Castro, po změně stran vyrovnal Luis García.

La Coruňa se o nerozhodný výsledek prala v deseti, protože krátce po vyrovnávacím gólu byl vyloučen Fabricio Coloccini. Těsně před koncem obranu hostů překonal zblízka Pandiani, který před rokem odešel z Deportiva do Birminghamu a do Espaňolu zamířil před měsícem.

Ve středu si prakticky už zajistila postup do finále Zaragoza po drtivé výhře 6:1 nad Realem Madrid, který bude mít za týden v úterý co napravovat. Odveta duelu Espaňol - La Coruňa bude mít termín až po zápasech barcelonského týmu v Poháru UEFA proti Schalke.

Výsledek - semifinále, 1. zápas:

Espaňol Barcelona - La Coruňa 2:1 (57. García z pen., 90. Pandiani - 5. Castro z pen.)