Arsenal zvýšil náskok v čele anglické ligy

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Arsenalu vyhráli v 15. kole anglické ligy na hřišti Aston Villy 2:1 a v čele soutěže mají pětibodový náskok. Na druhém místě je Chelsea, kterou však může v pondělí přeskočit třetí Manchester United. Ten na lídra soutěže před utkáním s Fulhamem ztrácí šest bodů.

Arsenal do utkání s Aston Villou nevstoupil nejlépe a už ve 14. minutě po gólu Craiga Gardnera prohrával. Tým s českým záložníkem Tomášem Rosickým, který hrál do 74. minuty, však ještě do přestávky výsledek díky gólům Mathieua Flaminiho a Emmanuela Adebayora otočil.

Chelsea se na druhé místo vyhoupla po výhře 1:0 v londýnském derby s West Hamem. Klub, v jehož sestavě stále kvůli zranění chyběl český brankář Petr Čech, se však na vítězství natrápil. West Ham měl dokonce více brankových příležitostí a Čechův náhradník Cudicini se v brance nenudil.

Úřadující vicemistr se naopak nemohl vůbec dostat k ohrožení hostující branky. Povedlo se to až po rychlé akci čtvrthodiny před koncem. Drogba prodloužil míč na Joa Cola, který utekl obraně, obešel i gólmana a trefil prázdnou branku.

Fotbalisté Newcastlu pokračují v nepřesvědčivých výkonech. V Blackburnu se sice dostali do vedení po hlavičce Martinse, ale nakonec nezískali ani bod. Dvěma zásahy zápas otočil anglický reprezentant Bentley a v nastavení upravil na konečných 3:1 pro Blackburn Tugay. Turecký záložník využil nepřesného obranného zákroku českého reprezentanta Davida Rozehnala, který za Newcastle odehrál celý zápas.

Jen bod za remízu 1:1 s Wigenam získal Manchester City. Ten se sice dostal do vedení již po půlminutě hry, když Geovanni využil chyby v obraně a rychlou brankou zaskočil domácí. V průběhu zápasu však potvrdil, že mu po výborném vstupu do sezony dochází dech a nechal Wigan vyrovnat.