Souhrn 15. kola Premier League

Chelsea dokázala doma porazit West Ham United 1:0, když se čtvrt hodiny před koncem prosadil Joe Cole a Blues se tak dostali na druhé místo blíže k vedoucímu Arsenalu. Sunderland rozhodl o těsné výhře nad Derby County až ve třetí minutě nastaveného času gólem Stokese.

Chelsea dokázala porazit West Ham

Patnáct minut před koncem zahajovacího utkání 15. kola mezi Chelsea a West Hamem rozhodl o tříbodovém zisku pro domácí Joe Cole, když využil jednu z šancí Blues a trefil po kličce odkrytou branku hostujícího týmu. V prvním poločase toho Chelsea v ofenzivě moc nepředvedla, ale po změně stran se situace změnila a tvrdé a svižné utkání strhli její hráči na svou stranu.

Chelsea - West Ham United 1:0 (0:0)

Blackburn přehrál soupeře ve druhé půli

První dějství utkání Blackburnu proti Newcastlu bylo velmi nudné. Zrodila se vlastně jen jedna vyložená šance. Jenže po změně stran se strhla útočná bitva, na kterou jsme z anglické ligy zvyklí. Newcastle poslal do vedení hned po přestávce hlavou Martins, ovšem domácí dokázali zápas otočit, když se dvakrát prosadil Bentley a v nastaveném čase pojistil vítězství Tugay.

Blackburn - Newcastle 3:1 (0:0)

Portsmouth uhrál jen bod

Portsmouth měl v utkání s Evertonem mírnou územní převahu a hlavně tu střeleckou. Jenže diváci se ve Fratton Parku gólu nedočkali. Dvacet tisíc fanoušků mohlo přihlížet zajímavému souboji, ovšem to hlavní zápasu chybělu. Domácím ke vstřelení branky nepomohlo ani devět rohů, přičemž soupeř neměl ani jeden. Spokojenější s bodem tak byl Everton.

Portsmouth - Everton 0:0

Reading přišel v závěru o výhru

Reading a Middlesbrough si ve vzájemném střetnutí s chutí zastříleli. Ačkoliv střely na branku byly v poměru 7:11, góly padly jen dva. Domácí vedli od 54. minuty po brance Dava Kitsona, jenže sedm minut před koncem nakonec překonal brankáře Readingu Marcus Hahnemanna Tuncay Sanli.

Reading - Middlesbrough 1:1 (0:0)

Sunderland rozhodl o výhře v nastaveném čase

Vyrovnaný souboj Sunderlandu s Derby rozhodl až ve třetí minutě nastaveného času Anthony Stokes a většina z více než čtyřiceti tisíc fanoušků mohla slavit. Stokes přišel na hřiště Stadium of Light až v sedmdesáté osmé minutě a nakonec se stal spasitelem Sunderlandu. Se svými spoluhráči se posunul na čtrnácté místo tabulky.

Sunderland - Derby County 1:0 (0:0)

Remíza i ve Wiganu

Jen bod za remízu 1:1 s Wigenam získal Manchester City. Ten se sice dostal do vedení již po půlminutě hry, když Geovanni využil chyby v obraně a rychlou brankou zaskočil domácí. V průběhu zápasu však potvrdil, že mu po výborném vstupu do sezony dochází dech a nechal Wigan vyrovnat.

Wigan - Manchester City 1:1 (1:0)

Arsenal opět porazil Aston Villu

Přes devět let nedokázala Aston Villa zvítězit nad Arsenalem a svou špatnou sérii neukončila ani tentokrát, přestože se mohla v poslední době pochlubit skvělou formou. V zápase sice šli domácí do vedení, když se prosadil Gardner, ještě po poločasu však hosté skóre otočili přesnými zásahy Flaminiho s Adebayorem. Po přestávce pak branka nepadla, na posledních patnáct minut nastoupil také v dresu domácích Patrik Berger.

Aston Villa - Arsenal 1:2 (1:2)

Liverpool doma přejel Bolton

Liverpool od začátku zápasu dominoval a již v 17. minutě se dostal do vedení po trefě obránce Hyypiäho. Těsně před změnou stran pak zvýšil španělský střelec Torres. Po deseti minutách druhé půle se prosadil také kapitán Gerrard, který proměnil penaltu a trefil se již pošesté z dvanácti utkání proti Boltonu. V závěru upravil na konečných 4:0 Babel. Brankář Liverpoolu Reina udržel již devátou nulu v sezoně a v této statistice vévodí celé soutěži.

Liverpool - Bolton 4:0 (2:0)

Birmingham dokázal uspět na hřišti Tottenhamu

Londýnský celek v první půli promarnil hned několik jasných příležitostí, naopak hosté udeřili hned z první vážnější akce. Penaltu se štěstím proměnil McShefferey. Tottenham začal úřadovat až po změně stran, když během čtyř minut dvakrát pokořil hostujícího brankáře Keane a Berbatov navíc trefil tyč. Birmingham se však dokázal z tlaku oklepat a Jerome po rychlém brejku vyrovnal. Dvacet minut před koncem se pak nechal vyloučit úspěšný střelec Keane, čehož hosté dokonale využili v nastavení. Larsson se napřáhl a ranou z 25 metrů do horního rohu Robinsonovy branky rozhodl.

Tottenham - Birmingham 2:3 (0:1)

Ramos kritizuje červenou pro Keanea zde.

United v pohodě porazili Fulham

Střelecké představení Cristiana Ronalda zajistilo Manchesteru United tříbodový zisk v domácím utkání s Fulhamem a také návrat na druhou příčku tabulky Premier League. Portugalský záložník se trefil celkem dvakrát, jednou v každém poločase, a na svém kontě má v této sezóně už osm přesných zásahů v nejvyšší anglické soutěži.

Manchestr United - Fulham 2:0 (1:0)

Ferguson se zastal Cristiana Ronalda zde.