Inzaghiho hattrick vynesl AC na druhé místo

Tři góly Filippa Inzaghiho zajistily milánskému AC vítězství 4:1 nad Regginou, což ho posunulo na druhé místo před městské rivaly z Interu. Ti podlehli v nedělním večerním zápase vedoucímu Juventusu Turín 1:2. AC má nyní na kontě 54 bodů a na Starou dámu jich ztrácí dvanáct.

AC přitom nezačalo proti Reggině vůbec dobře, když v 10. minutě překonal Didu Carlos Paredes. Jenže o čtyři minuty později se chopil taktovky Inzaghi, jenž sehrál v neděli své teprve třetí utkání v sezoně. Špílmachr Kaká zakončil ukázkové sólo přesnou přihrávkou na italského útočníka, jehož první střelu sice zblokoval Ivan Pelizzoli, ale dorážku už nikdo nezastavil.

Druhou trefu AC přidal krátce před přestávkou Inzaghiho parťák z útoku Alberto Gilardino a sám Inzaghi se prosadil ještě dvakrát, nejprve v 52. minutě a poté v nastaveném čase, kdy doklepl do sítě Serginhův centr.

Tři body přihrál Juventusu v 85. minutě Del Piero

O výhře Juventusu nad Interem Milán rozhodl pět minut před koncem Del Piero, jenž tak odčinil neproměněnou penaltu z předchozího kola. Italský reprezentant se trefil z volného kopu nařízeného za faul na Pavla Nedvěda.

Del Piero vystřídal Švéda Ibrahimovice, jenž v 63. minutě otevřel skóre. V prvním poločase dal gól Adriano, ale sudí ho neuznal, protože Brazilec z nepřímého kopu poslal míč rovnou do branky. Inter, který v poslední době kritizoval údajné nadstandardní přístup rozhodčích k Juventusu, se dočkal až v 74. minutě, kdy vyrovnal Samuel. Del Pierův osmý gól v sezoně však domácí opět zarmoutil.

Lucarelli zdolal Fiorentinu

Fiorentina zaváhala na hřišti Livorna, jež ji zdolalo 2:0. Čtvrtý celek tabulky přijel do Livorna plný sebevědomí po nedávném vítězství 2:0 nad Interem Milán, ale většinu utkání byl horším týmem na hřišti. Livornští Diego De Ascentis a Cristiano Lucarelli měli skvělé šance otevřít skóre, ale chybělo jim více štěstí v koncovce. První gól tak měla na kopačce Fiorentina poté, co Jorge Vargas hrál v pokutovém území rukou a sudí nařídil penaltu. Pokus nejlepšího kanonýra soutěže Luky Toniho však zlikvidoval Marco Amelia.

Neproměněné penalty litovala Fiorentina už v 67. minutě, kdy Per Kroldrup fauloval Giuseppa Colucciho a následný pokutový kop zamířil přesně Lucarelli. Ten skóroval také o osm minut později, kdy trefil z voleje centr Franceska Coka.

Livorno tak umožnilo AS Řím dotáhnout se na Fiorentinu. Oba celky aktuálně dělí pouhé dva body. AS vyhrálo devátý zápas Serie A v řadě, když slavilo triumf 2:0 v Sieně. A trochu mu k tomu tentokrát pomohlo štěstí, neboť Siena měla skvěle zorganizovanou obranu a dvakrát trefila břevno. V 70. minutě se ale střelou z třiceti metrů prosadil Daniele De Rossi a bylo rozhodnuto. Druhý gól přidal v nastaveném čase brazilský křídelník Mancini, jenž z hranice ofsajdu přeloboval brankáře Marka Fortina.

Výsledky - 25. kolo:

Cagliari - Lecce 0:0
Empoli - Palermo 0:1 (90. Barzagli)
Livorno - Fiorentina 2:0 (67. z pen a 75. Lucarelli)
Parma - Ascoli 0:0
Reggina - AC Milán 1:4 (10. Paredes - 13., 54., 90. Inzaghi, 37. Gilardino)
Sampdoria - Messina 4:2 (20. Castellini, 69. Volpi z pen., 80. Tonetto, 90. Foti - 17. Muslimovič, 89. Di Napoli z pen.)
Siena - AS Řím 0:2 (70. De Rossi, 90. Mancini)
Inter Milán - Juventus 1:2 (74. Samuel - 63. Ibrahimovič, 85. Del Piero)