Barcelona v lize podruhé za sebou prohrála

Na sérii čtrnácti vítězství ve španělské lize nyní navázala Barcelona druhou porážkou po sobě. Obhájci titulu prohráli ve šlágru 23. kola 0:1 ve Valencii, která snížila svou ztrátu na první místo katalánského velkoklubu v tabulce na šest bodů.

Zápas rozhodl jediným gólem v 43. minutě útočník David Villa, jenž tak vyhrál přímý souboj nejlepších střelců soutěže. Villa zaznamenal patnáctý gól v sezoně, barcelonský kanonýr Samuel Eto'o k dosavadním osmnácti zásahům žádný nepřidal.

Svěřenci trenéra Franka Rijkaarda si připsali třetí neúspěch za sebou. Před prohrou s Atlétikem Madrid v minulém kole vypadli z národního poháru po porážce od Zaragozy.

Celta Vigo zdolala Villarreal 1:0 a dostala se zpátky na páté místo tabulky před Sevillu, která v sobotu rozdrtila Cádiz 4:0. O výhře Viga rozhodl brazilský útočník Baiano, který v 38. minutě proměnil penaltu.

La Coruňa vydřela na poslední chvíli vítězství na hřišti Betisu Sevilla, který porazila 1:0. Jediný gól utkání dal v nastaveném čase Castro.

Výsledky - 23. kolo:

Vigo - Villarreal 1:0 (38. Baiano z pen)
Alavés - Málaga 3:2 (44. vlastní Navas, 49. Aloisi, 56. Diaz - 70. Duda, 90. Hidalgo)
Espaňol Barcelona - Santander 0:2 (81. Damiá, 83. Casquero)
Mallorca - Getafe 1:1 (67. Arango - 77. Riki)
Betis Sevilla - La Coruňa 0:1 (90.+1 Castro)
Atlético Madrid - San Sebastian 1:0 (82. Kežman)
Valencie - Barcelona 1:0 (43. Villa)

[ 12.2.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: Reuters ]