Liverpool a Arsenal čeká souboj pravdy

Liverpool a Arsenal čeká souboj pravdy

Úterní večer ozdobí dohrávka čtvrtého kola Premier League mezi Liverpoolem a Arsenalem. Pro oba týmy znamená zápas na Anfield Road začátek "éry pravdy".

Arsenal je v tabulce momentálně pátý, přičemž už vypadl z obou domácích pohárů. Jeho pozornost se proto obrací k co nejlepšímu umístění v lize a následně úspěchu v Champions League, kde Gunners narazí v osmifinále na Real Madrid. Pokud si chtějí zajistit místo v Lize mistrů i pro příští sezonu, musejí skončit v nejvyšší anglické soutěži nejhůře druzí, k čemuž jim může pomoci i případné úterní vítězství nad Liverpoolem.

Tomu v současné době patří třetí příčka, ale stejně jako Kanonýry jej čeká více než náročný týden. Po Arsenalu uvítají v pátém kole Anglického poháru na domácí půdě Manchester United a poté odcestují do Lisabonu, kde se v rámci osmifinále Ligy mistrů utkají s místní Benfikou.

"Následující tři zápasy pro nás budou rozhodující, po jejich absolvování poznáme, jak na tom skutečně jsme," naznačil na klubových stránkách Liverpoolu trenér RAFAEL BENÍTEZ. "Skončit v lize mezi čtyřmi nejlepšími celky je velice důležité i z finančního hlediska. Stejně jako udržet se v Lize mistrů a FA Cupu. Je to začarovaný kruh. Pokud chcete získat dobré fotbalisty, musíte být mezi čtyřmi nejlepšími a hrát Ligu mistrů, jinak do týmu nikoho dobrého nepřivábíte," tuší Benítez.

Liverpool má stále dobré vyhlídky na druhé místo, které před nimi s náskokem šesti bodů hájí Manchester United. Právě Rudí ďáblové z Old Trafford odstartovali nejistou sérii Liverpoolu, když ho ve 23. kole porazili 1:0. Od té doby tým z města Beatles remizoval s Birminghamem 1:1 a podlehl Chelsea 0:2. Chytil se až o víkendu, kdy jedním gólem zdolal Wigan.

Arsenal v sobotu remizoval s Boltonem 1:1, čímž opět nepřekročil svůj stín. Za jeho matné výkony může mimo jiné série zranění. Naposledy vypadl ze sestavy José Antonio Reyes, jenž má zle pochroumaný kotník. Zápas s Realem však chce stihnout.

[ 13.2.2006 - eFotbal / Reuters ]