Slavia se s Ligou mistrů rozloučila prohrou

V prvním poločase byli slávisté Seville vyrovnaným soupeřem, po přestávce ale španělský soupeř zařadil na vyšší rychlostní stupeň a dvěma góly během tří minut si zajistil vítězství v zápase a první příčku ve skupině H. V samém závěru ještě na konečných 0:3 upravil Daniel Alves. Pražané se s Ligou mistrů rozloučili sympatickým výkonem, postupem času se ale projevila rozdílná kvalita obou mužstev.

On-line přenos z utkání jste mohli sledovat zde.

Ohlasy trenérů zde.

Ohlasy hráčů zde.

Opatrný úvod z obou stran zapříčinil skutečnost, že první zajímavější momenty přišly na řadu až po deseti minutách hry. Nejprve se za míčem prodíral Pudil tak vehementně, až trochu nešetrně zajel do hostujícího gólmana de Sanctise. Hráči Sevilly jako by se chtěli pomstít gólově a hned z protiútoku si na centr z levé strany naskočil Kanouté a jen těsně minul levou tyč domácí branky. I nadále však pokračoval fotbal, ve kterém hrály prim obrany.

V 16. minutě se ale málem dostali hosté do vedení. Po rohovém kopu se odrazil míč za šestnáctku k Danielu Alvesovi, který s pomocí teče jednoho ze svých spoluhráčů poslal míč do sítě. Ten byl naštěstí pro Slavii v ofsajdu.

Za dalších devět minut bylo naopak rušno na druhé straně. Belaid poslal krásnou přihrávku za obranu na Šmicra, toho ale stihli zpacifikovat obránci Sevilly. Ti si poradili i s následnými zmatky ve vlastní šestnáctce po rohovém kopu.

Opatrný úvod tak vzal rychle za své, do vyložených šancí se však nikdo ne a ne dostat, překážkou byla často nepřesná finální přihrávka. Deset minut před přestávkou měl vedoucí gól na kopačce Ivana, když se po chybě soupeře dostal až před brankáře Sevilly a placírkou trefil tyč.

Slávisté pokračovali v útočném stylu, do konce poločasu se už ale do nadějné příležitosti nedostali. V nastaveném čase mohli paradoxně inkasovat, když se k hlavičce dostal Renato, ale mířil těsně nad.

Po změně stran byli aktivnější hosté, jejich mírný tlak pramenil především z velkého množství centrů, které směřovaly před Martina Vaniaka. Po jednom z nich se v obrovské šanci zjevil Koné, domácí gólman však vytáhl dva fantastické zákroky, třetí střelu zblokovali slávističtí obránci.

Hostující trenér vycítil, že jeho svěřenci jsou blízko vedoucímu gólu, a tak ofenzivní sílu mužstva ještě posílil o střídajícího Luise Fabiana, což se ukázalo jako mistrovský tah. Kanonýra Sevilly totiž našel pěknou přihrávkou za obranou Slavie Mosquera a Fabiano zkušeně zavěsil.

Aby toho nebylo pro domácí málo, za další tři minuty už prohrávali o dva góly. Ve vápně si našel volné místo Kanouté a střelou do šibenice upravil na 0:2. Pro "sešívané" to byla studená sprcha, především pak proto, že v prvním poločase byli Seville vyrovnaným soupeřem.

Dvě rychlé branky ve slávistické síti rozhodly utkání a předznamenaly poklidný konec zápasu, ve kterém se sice ještě domácí pokoušeli alespoň o čestný úspěch, zkušení hosté jim ale ani to nepovolili a sami po obrovské minele Hubáčka, který poslal hosty do přečíslení šest na tři, přidali třetí branku. Úspěšným střelcem byl Daniel Alves.

Výsledek:

Slavia Praha - FC Sevilla 0:3 (0:0)
Branky: 67. Luis Fabiano, 69. Kanouté, 87. Daniel Alves. Rozhodčí: Kassai - Szpisjak, Vamos (všichni Maď.). ŽK: Krajčík - Dragutinovič. Diváci: 11.700.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Brabec, Suchý, Hubáček - Šmicer (46. Jablonský), Volešák (66. Necid), Belaid, Tavares, Pudil (74. Gaúcho) - Ivana. Trenér: Jarolím.
Sevilla: De Sanctis - Daniel Alves, Lolo, Mozquera, Dragutinovič - Jesús Navas, José Martí, Renato (64. Maresca), Diego Capel - Kanouté (70. Duda), Aruna Koné (59. Luis Fabiano). Trenér: Jiménez.

[ 12.12.2007 - Jan Fait | Foto: ČTK ]