Do osmifinále postoupily Lyon a Fenerbahce

Lyon a Fenerbahce Istanbul si v závěrečných zápasech ve skupinách vybojovali postup do další fáze Ligy mistrů. Lyon o tom rozhodl v přímém souboji na hřišti Glasgow Rangers, kde vyhrál 3:0. Turecký klub si pohlídal postup doma s CSKA Moskva, nad kterým zvítězil 3:1. Česká stopa ve středečním programu byla minimální: Tomáš Rosický z Arsenalu dostal volno, lyonský Milan Baroš se na hřišti objevil až pět minut před koncem jen pár vteřin před rozhodujícím gólem Benzemy.

Francouzský velkoklub udělal důležitý postupový krok už v 16. minutě, kdy se trefil útočník Govou. Domácí se sice pustili s vervou za kýženým vyrovnáním, ale hosté pečlivě bránili a snažili se využívat především standardky, Juninho v takové situaci například krátce po pauze nastřelil břevno.

Zápas ale gradoval až v závěru a Lyon málem litoval nevyužitých šancí. Jedenáct minut před koncem totiž Benzema dokázal obejít i gólmana McGregora, přesto branku nedal. Z protiútoku zase propadli domácí, protože Darcheville ze tří metrů před opuštěnou brankou míč zvedl a nastřelil břevno. A právě ve chvíli, když přicházel na hřiště Baroš, vsítil Benzema pojišťující gól a vzápětí přidal třetí.

Fenerbahce Istanbul potřebovalo také k jistému postupu vyhrát, ale svoji situaci si zkomplikovalo po půlhodině vlastním gólem Edua. Jenže ještě do poločasu dvěma góly turecký klub výsledek otočil a pak si už cennou cestu do osmifinále pohlídal. Nakonec by ale ani tři body nepotřeboval, protože Eindhoven na Inter Milán nestačil.

Skupinu H nakonec nevyhrál Arsenal, přestože dokázal doma zvítězit 2:1 nad Steauou Bukurešť; Sevilla totiž vybojovala tři body jistou výhrou v Praze. "Kanonýři" ale svůj zápas ovládli a to i přesto, že vedle marodů Fabregase, Hleba a dalších dostali volno i Rosický či gólman Almunia. Návrat na trávník však slavil po dlouhém zranění nizozemský útočník Van Persie, ale střelecky ho zastoupili tentokrát kolegové Diaby a Bendtner.

V dalších zápasech již o mnoho nešlo, ve skupině F bylo už rozhodnuto před dnešním programem. Barcelona dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející duel se Stuttgartem a vyhrála 3:1, Manchester United v souboji dvou postupujících celků skupiny F uhrál remízu 1:1 s AS Řím.

Výsledky:

Skupina E:

FC Barcelona - VfB Stuttgart 3:1 (1:1)
Branky: 36. Dos Santos, 57. Eto'o, 67. Ronaldinho - 3. Antonio. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). Diváci: 50.000.

Glasgow Rangers - Olympique Lyon 0:3 (0:1)
Branky: 85. a 88. Benzema, 16. Govou. ČK: 90+1. Darcheville (Rangers). Rozhodčí: Michel (SR). Diváci: 51.000.

Skupina F:

AS Řím - Manchester United 1:1 (0:1)
Branky: 71. Mancini - 34. Piqué. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). Diváci: 50.000.

Sporting Lisabon - Dynamo Kyjev 3:0 (1:0)
Branka: 35. Ponga z pen., 67. Moutinho, 88. Liedson. Rozhodčí: Dougal (Skot.). Diváci: 40.000.

Skupina G:

PSV Eindhoven - Inter Milán 0:1 (0:0)
Branka: 64. Cruz. Rozhodčí: Merk (Něm.). ČK: 28. Mendez (PSV). Diváci: 35.000.

Fenerbahce Istanbul - CSKA Moskva 3:1 (2:1)
Branky: 45+1. a 90. Ugur Boral, 32. Alex - 30. vlastní Edu. Rozhodčí: Trefoloni (It.). Diváci: 45.000.

Skupina H:

Arsenal - Steaua Bukurešť 2:1 (2:0)
Branky: 8. Diaby, 42. Bendtner - 68. Zaharia. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 60.000.

Slavia Praha - FC Sevilla 0:3 (0:0)