Real Madrid vyhrál v Barceloně

Ve šlágru 17. kola Primera División vyhrál Real Madrid na půdě Barcelony 1:0, když se ve 36. minutě postaral o jediný gól zápasu Baptista. V zajímavém utkání kralovaly spíše obrany, a tak se diváci na Nou Campu dočkali jen jedné branky, navíc v brance Barcelony. V tabulce tak Real zvýšil náskok na svého rivala už na sedm bodů.

Od začátku se hrálo ve velice svižném tempu, ovšem do gólových šancí se ani jeden tým nedostával. Když už se ocitl ve slibné pozici hostující Van Nistelrooij, zastavil ho zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

Po necelé čtvrthodině hry hlavičkoval Pepe, ale Valdes byl pozorný. Pak se delší dobu odbývalo veškeré dění hlavně mezi oběma šestnáctkami, až ve 28. minutě zahrával Sneijder standardku, Valdes vyběhl, ale míč minul, naštěstí pro Barcelonu ale tečoval míč Ramos mimo branku.

O chvíli později se v první vážnější šanci ocitli i domácí, Eto´o šel sám na branku, Casillas jeho pokus vyrazil a poradil si i s dorážkou Xaviho. Právě on pak vyzkoušel pozornost Casillase o chvíli později, ale brankář Realu si s jeho pokusem hravě poradil.

Casillas se zaskvěl i proti šanci Ronaldinha za dalších pár sekund, až udeřilo z ničeho nic na druhé straně. Nistelrooij vyhrál osobní souboj, vyslal do šance Baptistu, který se trefil krásně křížnou střelou pod břevno a poslal Real do vedení.

Chvíli před koncem prvního poločasu nafilmoval pád v pokutovém území po pohledné kombinaci Ronaldinho, ale rozhodčí nepískal penaltu, ani nepotrestal Brazilce za simulování. Do šaten tak šli spokojenější hosté.

Po změně stran se Barcelona tlačila hned dopředu ve snaze o vyrovnání, k pěkné střele z otočky se osmělil Eto´o, ale mířil vedle.

V 55. minutě mohl Real vést už o dvě branky, jenže faul Marqueze na Robinha ve vápně neposoudil rozhodčí jako nedovolený, a tak se pokutový kop nekonal.

Po hodině hry střílel nepřesně Sneijder a Van Nistelrooij se rázem ocitl v dobré šance, ovšem využil ofsajdového postavení, a tak byla akce ukončena hvizdem sudího.

Dvacet minut před koncem zahrával přímý volný kop opět Sneijder, ale mířil těsně mimo. Hra se pak hodně rozdrobila velkým množstvím faulů a zbytečnými diskuzemi.

Hrálo se nahoru, dolů a Barcelona poslala na hřiště tři ofenzivní hráče, včetně Krkiče a spoléhala na závěrečný tlak.

V 83. minutě měl právě Krkič, který byl na ploše jen chvilku, slibnou šanci, ale Casillas jeho střelu skvěle zneškodnil. Následně měl ještě Touré po rohu z otočky dobrou příležitost, ale branku netrefil.

Barceloně už se v závěru vyrovnat nepodařilo, ani po slibné střele Tourého, která byla tečovaná na roh, a tak si cenné tři body z Nou Campu odvezl Real. V tabulce zvýšil v čele tabulky svůj náskok na konkurenční Barcu už na sedm bodů.

Plašil pomohl k výhře Osasuny gólem

Jaroslav Plašil pomohl gólem v nedělním zápase španělské ligy k vítězství Osasuny Pamplona 3:1 nad Mallorkou. Krátce po zahájení druhého poločasu zakončil český reprezentační záložník kombinační akci, při níž mu přiťukl míč do střelecké pozice Juanfran, a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Plašil potvrdil střeleckou formu, v prosinci se trefil už potřetí.

Výsledky - 17. kolo:

Barcelona - Real Madrid 0:1 (36. Baptista), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 1:2 (37. Simao - 53. Tamudo, 85. Luis García), Levante - La Coruňa 0:1 (85. Sergio z pen.), Pamplona - Mallorca 3:1 (9. Font, 47. Plašil, 90.+4 Viana - 50. Güiza), Valladolid - Betis Sevilla 0:0, Villarreal - Huelva 1:1 (39. Nihat - 38. Camuňas), Bilbao - Murcía 1:1 (45.+3 Koikili - 54. Baiano z pen.).