Liverpool oplatil Manchesteru ligovou porážku

Hráči Liverpoolu oplatili v osmifinále FA Cupu Manchesteru United nedávnou ligovou porážku. Po gólu Petera Crouche vyhráli 1:0 a postoupili mezi posledních osm.

Liverpool rozhodl už v 18. minutě. Steven Gerrard nakráko rozehrál roh. Po centru Stevea Finnana si pak našel v šetnáctce prostor vytáhlý útočník Crouch a hlavou nedal Van der Sarovi šanci.

Do druhé půle vstoupili Fergusonovi svěřenci aktivněji a pokoušeli se utkání zvrátit. Vykoledovali si ovšem jen řadu faulů a žluté tresty pro hráče Liverpoolu. Během čtvrthodiny v úvodu druhého poločasu viděli žlutou kartu Hamann, Hyypiä a Carragher. Domácí už výhru udrželi - byť museli přežít sedmiminutové nastavení - a postupují. Ke konci se vážně zranil manchesterský Alan Smith. Liverpool Manchester porazil v této soutěži poprvé po 85 letech.

Bolton remizoval doma s West Hamem 0:0 a zápas se bude opakovat. Oba týmy si navzdory bezbrankovému skóre vytvořily hodně šancí. Největší příležitosti Hammers zahodil Dean Ashton, jenž v prvním poločase nejprve hlavičkoval mimo a po přestávce trefil boční síť. Do černého se tak ve druhém poločase trefil až boltonský Stelios Giannakopoulos, ale jeho gól neuznal sudí kvůli ofsajdu.

Charlton si lehce poradil s Brentfordem 3:1, když první gól vsítil už ve čtvrté minutě Darren Bent. Favorizovaný klub se prosadil ještě krátce před přestávkou, kdy se z přímého kopu trefil Jay Bothroyd. Naděje Brentfordu na postup definitivně vzaly za své v 61. minutě, kdy Bryan Hughes vstřelil třetí gól domácího týmu. Nic na tom nemohla změnit ani pozdní trefa náhradníka Isaiaha Rankina.

Účast ve čtvrtfinále má jistou i Newcastle, který díky gólu Kierona Dyera porazil Southampton 1:0.