Arsenal postoupil přes Newcastle, ale ztratil Rosického

Hráči londýnského Arsenalu dnes sice postoupili do 5. kola Anglického poháru přes Newcastle, ovšem zároveň přišli o českého reprezentanta Tomáše Rosického, který musel pro zranění střídat již po devíti minutách hry. Výhru 3:0 dvěma góly zařídil nejlepší střelec Arsenalu Emanuel Adebayor. Ve vstřelení druhé branky v závěru utkání mu nezabránil ani český obránce David Rozehnal, který odehrál poslední čtvrthodinu.

Rosický nastoupil v základní sestavě netradičně na postu pravého záložníka, ale už po čtyřech minutách hry se zranil. Po krátkém ošetření se vrátil do hry a zdálo se, že bude schopen pokračovat. Ovšem záhy ho na hřišti nahradil Eduardo a reprezentační kapitán zamířil přímo do útrob stadionu. Zatím není jasné, o jak vážné zdravotní problémy jde.

Dařilo se však jinému českému fotbalistovi. Útočník Roman Bednář potvrdil svou střeleckou formu, když jednou brankou pomohl West Bromwichi k postupu přes Peterborough, účastníka čtvrté ligy. Prosadil se tak již podesáté z posledních 12 utkání.

Také další český zástupce v druhé anglické lize Rudolf Skácel se podívá do další fáze poháru, neboť jeho Southampton dokázal zvítězit 2:0 nad Bury. Skácel do utkání zasáhl od 64. minuty.

Velké překvapení se rodilo v Liverpoolu, kde se ale domácí nakonec protrápili k výhře 5:2 nad týmem až z šesté ligy Havantem. Amatérský celek totiž nad jasným favoritem zápasu dvakrát vedl a ještě v poločase držel remízu 2:2. Jenže pak začal úřadovat izraelský záložník Benajun a hattrickem strhl výhru na stranu Liverpoolu.

O jednu z branek Havantu se vlastním gólem postaral slovenský obránce Martin Škrtel, který si odbyl premiéru v základní sestavě Liverpoolu po přestupu ze Zenitu Petrohrad.

Do 5. kola vedle Newcastlu nepostoupil již jen jediný zástupce nejvyšší anglické soutěže, kterým bylo Derby. Poslední tým tabulky Premier League potvrdil, že se mu v letošní sezoně vůbec nedaří, když nestačil na druholigový Preston.

Od 18:15 se hraje zápas Wigan - Chelsea.