Jankulovski se vrátil po zranění a byl u výhry Milána

První zápas od říjnové operace poškozeného menisku dnes odehrál český reprezentant Marek Jankulovski. Obránce AC Milán zvládl celé utkání italské ligy proti Sieně, na jehož konci se mohl radovat z těsné výhry 1:0, o niž se postaral brankou v 62. minutě čerstvě osmnáctiletý útočník Alberto Paloschi. V dresu poražených hrál do 73. minuty záložník Lukáš Jarolím.

O dvě minuty déle strávil na trávníku stoper David Rozehnal z Lazia Řím. Reprezentační obránce absolvoval první start v základní sestavě od příchodu z Newcastlu na konci ledna, v dobrém na něj ale vzpomínat nebude. Jeho tým po sedmi minutách inkasoval, o jedinou branku zápasu se postaral Vanucchi. Rozehnal viděl ve 28. minutě žlutou kartu a patnáct minut před koncem jej nahradil Baronio.

O poznání lépe se vedlo Pavlu Nedvědovi z Juventusu Turín, který vyhrál 2:1 v Udine a dotáhl se na rozdíl jediného bodu na druhý AS Ŕím, jenž má ale zápas k dobru. Nedvědův tým také prohrával již od 6. minuty a dlouho se nemohl střelecky prosadit, nakonec ale brankami Camoranesiho a Iaquinty utkání zvrátil. Zdeněk Grygera strávil celé utkání mezi náhradníky Juventusu, domácího Tomáše Zápotočného stihl stejný osud.

Osmibodový náskok v čele tabulky nadále drží neporažený Inter Milán, který podle očekávání zdolal Catanii. Výhru 2:0 zařídili zásahy v rozmezí tří minut druhé půle defenzivní záložník Cambiasso a střídající útočník Suazo.