Real nečekaně prohrál

[b]Aktualizováno.[/b] Vedoucí tým španělské ligy Real Madrid utrpěl v 24. kole nečekanou porážku 1:2 na hřišti Betisu Sevilla. Real sice brzy vedl po gólu nizozemského záložníka Drentheho, který se trefil ve druhém utkání po sobě, ale domácí dokázali ještě do poločasu výsledek otočit brankami Edua a Pavoneho.

Real po změně stran na vyrovnání nedosáhl a počtvrté v sezoně přišel o všechny body. V čele tabulky tak ztratil svůj osmibodový náskok před Barcelonou. Betis naopak utekl z příček znamenajících bezprostřední ohrožení sestupem.

Výhry se dočkal také druhý sevillský tým FC, který triumfoval na hřišti Espanyolu Barcelona 4:2. Hosté brzy vedli brankami svých nejlepších střelců Fabiana a Kanouteho. Po změně stran pak mezi 74. a 78. minutou padly tři branky, z toho dvě do barcelonské sítě. Na svědomí je měli defenzivní záložník Poulsen a talentovaný mladík Capel.

Výsledky - 24. kolo:

Betis Sevilla - Real Madrid 2:1 (32. Edu, 36. Pavone - 6. Drenthe)
Espanyol Barcelona - FC Sevilla 2:4 (41. Luis Garcia, 77. Corominas - 7. Fabiano, 11. Kanoute, 74. Pavone, 78. Capel)

[ 17.2.2008 - ČTK | Foto: Reuters ]