Inter Milán opět nenašel přemožitele

Zajímavý duel o 'šest' bodů se odehrál ve 23. kole italské Serie A, kdy se střetly třetí Juventus a druhý AS Řím. Úspěšnější byli hráči Staré dámy, kteří se soupeři přiblížili na rozdíl jediného bodu. První je stále naprosto suverénní Inter Milán. Ten si poradil s Livornem 2:0.

Ve šlágru kola přivítal Juventus druhý tým tabulky AS Řím, který měl před tímto duelem náskok čtyř bodů. Domácí fotbalisté v případě výhry mohli tuto ztrátu snížit na rozdíl jediného bodu a to se jim podařilo. Lépe začali zápas hosté, byli nebezpečnější a měli častěji míč na kopačkách. Juventus se ale z počátečního tlaku dostal a zlepšený výkon korunoval na konci poločasu gólem Del Piero. Protože další branka už nepadla, ukázala se jeho trefa jako rozhodující. Fotbalistům AS se po tomto výsledku výrazně snížily šance na titul, teď je ohrožená i jejich druhá pozice zaručující přímou účast v Lize mistrů.

"Vyhráli jsme po dobrém kolektivním výkonu, který ukázal celý tým. Na každé utkání se těšíme, vždycky říkám hráčům, aby hráli tak, jako kdyby to byl jejich poslední zápas. Co se týká Del Piera, je to pro nás opravdu klíčový hráč," dával najevo svou spokojenost kouč Juventusu Claudio Ranieri.

První tým tabulky Inter Milán opět nenašel přemožitele. V domácím utkání si poradil s Livornem 2:0. Rozhodnuto bylo už po necelých dvaceti minutách prvního poločasu. Nejprve ve 14. Suazo otevřel skóre, aby o čtyři minuty později výsledek uzavřel. Po utkání se do médií lehce opřel trenér vítězů Roberto Mancini. "Jsem hodně zvědavý, o čem se bude mluvit pro změnu teď? Tentokrát o našich regulerních gólech nemůže být snad pochyb," narážel kouč na předchozí zápasy, kdy novináři často hledali důvody, proč ten či onen gól by neměl platit. Po prvních 18. minutách hry, kdy padly obě branky, jeho tým ale zničehonic polevil. "Je to asi tím, že jsme se těmi dvěma trefami nejspíš hodně uspokojili. Můžeme být ale spokojeni," řekl po zápase.

AC Milán je na pátém místě a se současným stavem nemohou být vedení klubu ani samotní hráči spokojeni. Napravit současnou situaci mohli milánští fotbalisté na hřišti Parmy, která je v tabulce až třetí od konce. To by však museli svěřenci Carla Ancelottiho dávat branky. Za celý zápas nedali ani jednu, a tak mohli být nakonec rádi za bezbrankovou remízu. Přece jen alespoň k jedné pozitivní události na hřišti došlo. V 70. minutě vystřídal Marka Jankulovského Paolo Maldini, který si tak připsal svůj tisící start v soutěžním zápase. "Hráli jsme proti světovým šampionům, bylo by to ještě těžší, kdybychom teď nehráli v nejlepší formě. Jediné, co nám bohužel chybělo, byly branky. Jinak s výkonem hráčů jsem naprosto spokojen. Pokud budeme takové výkony předvádět i nadále, věřím, že tabulkou půjdeme nahoru," sdělil trenér Parmy Domenico Di Carlo