Souhrn 28. kola Premier League

Náskok Arsenalu v čele tabulky se ztenčil na jediný bod, když Gunners v sobotu odpoledne pouze remizovali 1:1 s Aston Villou, zatímco druhý Manchester United s přehledem vyhrál na trávníku Fulhamu 3:0. Dařilo se také třetí Chelsea, která i bez vyloučeného Lamparda dokázala zvítězit na půdě West Hamu 4:0. Výprask naopak utrpěl v Birminghamu Tottenham, jenž jen z Forssellovy kopačky inkasoval tři branky.

Arsenal uhájil první místo brankou v nastavení

Branka dánského střelce Nicolase Bendtnera z třetí minuty nastavení zajistila Arsenalu alespoň bod za remízu 1:1 v utkání s Aston Villou. Arsenal tak uhájil vedení v anglické lize, ovšem jeho náskok se zmenšil na jediný bod před druhým Manchesterem United.

Arsenal - Aston Villa 1:1 (0:1)
Branky: 90.+3 Bendtner - 27. Senderos vlastní. Rozhodčí: Clattenburg. ŽK: Gallas - Barry, Osbourne. Diváci: 60 097.

Arsenal: Almunia - Gallas, Senderos (78. Denilson), Clichy, Sagna - Hleb, Fabregas, Flamini (78. Gilberto ), Diaby (59. Bendtner) - Adebayor, Walcott.
Aston Villa: Carson - Laursen, Bouma, Davies (40. Osbourne), Maloney (71. Harewood) - Barry, Reo-Coker (32. Knight), Gardner, Carew - Young, Agbonlahor.

Více o zápasu zde.

Ještě jsme se nevzpamatovali z Eduardova zranění, tvrdí Wenger zde.

Fanoušci Aston Villy "opěvovali" Eduarda zde.

Rudí ďáblové si poradili s Fulhamem

Manchester United podle očekávání neměl na hřišti Fulhamu větší problémy a dokonce mohl před zápasem Ligy mistrů šetřit své největší hvězdy Ronalda a Rooneyho, kteří si zahráli až ve druhé půli. Do vedení se hosté dostali již po čtvrthodině hry, kdy se prosadil Hargreaves. Těsně před poločasem pak zvýšil Park Ji-sung a po změně stran upravil na konečných 3:0 vlastní brankou Davies.

Fulham - Manchester United 0:3 (0:2)
Branky: 15. Hargreaves, 44. Park Ji-sung, 72. vlastní Davies. Rozhodčí: Dean. Bez karet. Diváci: 25 314.

Fulham: Niemi - Konchesky, Volz (90. Kamara), Hughes, Stalteri - Hangeland, Bullard, Murphy (64. Smertin), Davies - McBride, Johnson (90. Nevland).
Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Brown, Evra - Scholes, Hargreaves, Nani (75. Anderson), Saha (69. Rooney) - Park, Tévez (69. Cristiano Ronaldo).

Chelsea drtivě vyhrála i bez Lamparda

Chelsea přinesl výhru 4:0 na hřišti West Hamu raketový vstup do zápasu. Hosté již po 22 minutách vedli 3:0, když všechny tři branky padly v rozmezí pěti minut. Vedení pak také zásluhou českého brankáře Petra Čecha uhájili, přestože hráli od 35. minuty bez vyloučeného Lamparda.

West Ham United - Chelsea 0:4 (0:3)
Branky: 17. Lampard z pen., 20. J. Cole, 22. Ballack, 54. A. Cole. Rozhodčí: Walton. ŽK: Ballack, Terry (oba Chelsea). ČK: 36. Lampard (Chelsea). Diváci: 34 969.

West Ham: Green - Neill, Upson, McCartney, Ferdinand - Mullins, Ljungberg, Noble, Faubert (66. Solano) - Boa Morte (46. Ashton), C. Cole (65. Zamora).
Chelsea: Čech - A. Cole, Terry, Carvalho, Ferreira - J. Cole (69. Essien), Lampard, Makelele (84. Alex), Ballack - Anelka, Kalou (75. Malouda).

Newcastle připravil o zasloužený bod Derbyshire

Gól Matta Derbyshirea v závěru utkání připravil Newcastle United o zaslouženou remízu v duelu s Blackburnem a vystavil tak trenéra Strak Kevina Keegana dalšímu tlaku. Newcastle se přitom v prvním poločase mohl ujmout vedení, kdyby Michael Owen ve vyložené šanci neminul branku Brada Friedela. Anglický útočník zatopil gólmanovi Rovers po přestávce ještě dvakrát, ale první pokus vytáhl Friedel na břevno a druhý vytěsnil mimo tyče. Šance měl i Blackburn, jenže po Andrem Ooijerovi a Roque Santa Cruzovi se dokázal prosadit až Derbyshire.

Newcastle United - Blackburn Rovers 0:1 (0:0)
Branka: 90. Derbyshire. Rozhodčí: Styles. ŽK: Beye - Bentley, Pedersen. Diváci: 50 796.

Newcastle: Harper - Taylor, Beye, Enrique, Duff (78. N'Zogbia) - Butt (67. Martins), Faye, Milner, Barton - Smith, Owen.
Blackburn: Friedel - Khizanishvili, Ooijer, Warnock, Samba - Reid, Pedersen, Emerton (61. Derbyshire), Bentley - McCarthy (60. Roberts), Santa Cruz.

Forssell potopil hattrickem Tottenham

Hattrick Mikaela Forssella a povedený volný přímý kop Sebastiana Larssona zařídily Birminghamu důležité a drtivé vítězství nad Tottenhamem 4:1. Forssell otevřel skóre pěknou hlavičkou z bezprostřední blízkosti a krátce po přestávce se za záda brankáře Paula Robinsona trefil Larsson. Třetí gól přidal po hodině hry opět Forssell a stejný hráč následně uzavřel svůj hattrick. Trefa Jermaina Jenase v závěru utkání už na vítězství City nic nezměnila.

Birmingham City - Tottenham Hotspur 4:1 (1:0)
Branky: 7., 59. a 81. Forssell, 55. Larsson - 90. Jenas. Rozhodčí: Probert. ŽK: Johnson (Birmingham). Diváci: 26 055.

Birmingham: Taylor - Ridgewell, Murphy, Kelly, Jaidi - Johnson, McSheffrey (70. Parnaby), Larsson, Muamba - McFadden (84. Zarate), Forssell (84. Jerome).
Tottenham: Robinson - Chimbonda, Hutton, Kaboul, Malbranque (46. Keane) - Tainio (46. Jenas), Zokora (73. Gunter), Huddlestone, O'Hara - Bent, Berbatov.

Reading po osmi zápasech poprvé vyhrál

Sérii osmi prohraných zápasů uťal v sobotu Reading, když gólem Jamese Harpera v samém závěru utkání porazil Middlesbrough 1:0. Boro sice mělo většinu času duel pod kontrolou a také si vytvořilo více šancí, jenže neuhlídalo Harpera, který po přihrávce Stephena Hunta prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Za Reading odehrál 85 minut český záložník Marek Matějovský.

Middlesbrough - Reading 0:1 (0:0)
Branka: 90.+1 Harper. Rozhodčí: Webb. ŽK: Boateng, Wheater, Grounds, Downing - Bikey, Rosenior, Hunt, Shorey, Long. Diváci: 23 273.

Middlesbrough: Schwarzer - Young, Pogatetz, Wheater, Grounds - O'Neil, Arca (59. Cattermole), Boateng (74. Johnson), Downing - Alves (68. Mido), Sanli.
Reading: Hahnemann - Shorey, Ingimarsson, Rosenior, Bikey - Harper, Hunt, Oster (68. Kitson), Matějovský (85. Kebe) - Doyle (85. Cisse), Long.

Sunderland připravil o výhru sporný ofsajd

Sunderland přišel o první letošní vítězství na půdě soupeře, když v duelu s Derby County rozhodčí neuznal pro údajný ofsajd trefu Michaela Chopry. Klíčový okamžik zápasu se zrodil v 38. minutě, kdy Andy Reid poslal na Choprovu nohu nízký centr, jenže zakončovatel stál podle sudího Mika Rileyho v postavení mimo hru. Sunderland se nedostal do vedení ani o chvilku později, kdy se kapitán Derby Alan Stubbs málem trefil do vlastní sítě. Duel tak skončil nerozhodně 0:0.

Derby County - Sunderland 0:0
Rozhodčí: Riley. ŽK: Miller, McEveley, Lewis, Moore, Villa - Chopra. Diváci: 33 058.

Derby County: Carroll - Edworthy, Moore, Stubbs, McEveley - Pearson, Sterjovski (66. Fagan), Lewis, Jones (57. Ghaly) - Miller (80. Earnshaw), Villa.
Sunderland: Gordon - Nosworthy, Higginbotham, Bardsley, Evans - Reid (66. Leadbitter), Whitehead, Richardson, Murphy (80. Stokes) - Chopra, Jones.

Manchester City jen remizoval s Wiganem

Wigan vybojoval důležitý bod v honbě za záchranou, když remizoval na hřišti Manchesteru City 0:0. Dvě dobré příležitosti rozhodnout měl domácí Mwaruwari, jenže Chris Kirkland mu pohotovými zákroky zabránil skórovat. City se ani v dalších minutách nemohlo dostat do tempa a Wigan byl často lepším celkem na hřišti jako například na konci zápasu, kdy mohl strhnout vítězství na stranu Latics Wilson Palacios, ale jeho pokus bravurně vykryl gólman Joe Hart.

Manchester City - Wigan 0:0
Rozhodčí: Bennett. ŽK: Brown (Wigan). Diváci: 38 261.

Manchester City: Hart - Dunne, Ball, Onuoha, Čorluka - Ireland (63. Castillo), Elano (49. Caicedo), Johnson, Gelson - Vassell, Mwaruwari.
Wigan: Kirkland - Boyce, Melchiot, Edman, Scharner - Brown, Koumas, Valencia, Palacios - King (66. Sibierski), Heskey.

Liverpool vyhrál také zásluhou kuriózní chyby brankáře

Liverpool nasměrovala na hřišti Boltonu za výhrou 3:1 kuriózní chyba domácího brankáře. Finský reprezentant Jussi Jääskeläinen chtěl v 11. minutě zachytit střelu kapitána Liverpoolu Stevena Gerrarda směřující těsně mimo, ovšem skákavý míč se od něj odrazil tak nešťastně, že doskákal za brankovou čáru.

Bolton Wanderers - Liverpool 1:3 (0:1)
Branky: 79. Cohen - 11. vlastní Jääskeläinen, 60. Babel, 75. Aurelio. Rozhodčí: Dowd. ŽK: Rasiak, Davies - Hyypiä. Diváci: 24 004.

Bolton: Jääskeläinen - A. O'Brien, Steinsson (42. Rasiak), Cahill, J. O'Brien - Taylor, Gardner, Nolan (46. Cohen), Campo - Davies, Diouf.
Liverpool: Reina - Carragher, Hyypiä, Aurelio, Škrtel - Gerrard, Alonso, Mascherano, Kuijt (86. Arbeloa) - Torres (77. Riise), Babel.

Reportáž ze zápasu zde.

Everton se vrátil na čtvrté místo

V posledním nedělním zápase zdolal Everton na svém hřišti Portsmouth 3:1, když o jeho vítězství rozhodl dvěma góly Yakubu. Domácí se díky třem bodům posunuli na čtvrté místo v tabulce před Liverpool. Yakubu se prosadil hlavičkou už po osmi vteřinách utkání, hosté se ale nedali zahanbit a ještě před přestávkou vyrovnali zásluhou Jermaina Defoea. To však bylo z jejich strany vše a po změně stran už ovládli duel domácí. Na 2:1 nejprve zvýšil Tim Cahill a konečnou podobu dal výsledku znovu Yakubu.

Everton - Portsmouth 3:1 (1:1)
Branky: 1. a 81. Yakubu, 73. Cahill - 38. Defoe. Rozhodčí: Marriner. ŽK: Pienaar - Distin. Diváci: 33 938.

Everton: Howard - Lescott, Hibbert (66. Johnson), Neville, Yobo - Jagielka, Cahill, Carsley, Osman - Pienaar (90. Baines), Yakubu (83. Anichebe).
Portsmouth: James - Campbell, Hreidarsson, Distin, Johnson - Diop (78. Utaka), Muntari, Kranjčar, Diarra - Defoe, Kanu.