Arsenal uhájil první místo brankou v nastavení

Branka dánského střelce Nicolase Bendtnera z třetí minuty nastavení zajistila fotbalistům Arsenalu alespoň bod za remízu 1:1 v utkání s Aston Villou. Arsenal tak uhájil vedení v anglické lize, ovšem jeho náskok se zmenšil na jediný bod před druhým Manchesterem United, který vyhrál nad Fulhamem. Třetí Chelsea ztrácí sedm bodů, ale má zápas k dobru.

Arsenal, který v minulém kole prožil smolný zápas s Birminghamem City umocněný vážným zraněním Eduarda, se proti dalšímu týmu z Birminghamu nemohl dostat do tempa. Přestože měl územní převahu, do šancí se dostával jen sporadicky. Naopak hosté podnikali nebezpečné protiútoky a po jednom z nich se dostali do vedení. Agbonlahor zleva odcentroval a švýcarský stoper Arsenalu Senderos si srazil míč do vlastní branky.

I nadále si Aston Villa vytvářela větší šance a Arsenal jednou zachránilo i břevno. Až v závěru si domácí, jimž opět kvůli zranění chyběl kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, vytvořili tlak, který nakonec přinesl vyrovnání. Při standardní situaci v nastaveném čase se dostal míč k volnému Bendtnerovi, který střelou k tyči vydřel bod.

Manchester podle očekávání neměl na hřišti Fulhamu větší problémy a dokonce mohl před zápasem Ligy mistrů šetřit své největší hvězdy Ronalda a Rooneyho, kteří si zahráli až v druhé půli. Do vedení se hosté dostali již po čtvrthodině hry, kdy se prosadil Hargreaves. Těsně před poločasem pak zvýšil Pak Či-song a po změně stran upravil na konečných 3:0 vlastní brankou Davies.

Chelsea přinesl výhru 4:0 na hřišti West Hamu raketový vstup do zápasu. Hosté již po 22 minutách vedli 3:0, když všechny tři branky padly v rozmezí pěti minut. Vedení pak také zásluhou českého brankáře Petra Čecha uhájili, přestože hráli od 35. minuty bez vyloučeného Lamparda.

Chelsea se trefila již po 100 sekundách hry, ovšem dorážku Anelky rozhodčí pro ofsajd neuznal, podle opakovaných záběrů však pravděpodobně chybně. Hostům to však příliš nevadilo a pokračovali v náporu, který přinesl brankovou smršť.

V 17. minutě nejprve Lampard proměnil penaltu a po třech minutách zvýšil další bývalý hráč West Hamu Joe Cole. Osudnou pětiminutovku pak zakončil povedenou ranou Ballack.

Nápor pak zastavilo vyloučení Lamparda, který dostal červenou kartu za strčení do provokujícího Boa Morteho. I přes oslabení Chelsea nepustila domácí do tlaku a po změně stran se ještě prosadil obránce Ashley Cole.

Překvapením skončil zápas v Birminghamu, kdy Tottenham utrpěl debakl 1:4. Hattrickem k tomu přispěl finský útočník Forssell. V brance Tottenhamu, který minulý víkend slavil výhru v Ligovém poháru, chyběl český gólman Radek Černý.

Až na dvanáctý pokus se další výhry dočkal Reading, v jehož sestavě odehrál 85 minut český záložník Marek Matějovský. Díky brance Harpera z první minuty nastavení zvítězil 1:0 na hřišti Middlesbrough.

Výsledky - 28. kolo:

Arsenal - Aston Villa 1:1 (90.+3 Bendtner - 27. vlastní Senderos)
Birmingham - Tottenham 4:1 (7., 59. a 81. Forssell, 55. Larsson - 90. Jenas)
Derby - Sunderland 0:0
Fulham - Manchester United 0:3 (15. Hargreaves, 44. Pak Či-song, 72. vlastní Davies)
Middlesbrough - Reading 0:1 (90.+1 Harper)
Newcastle - Blackburn 0:1 (90. Derbyshire)
West Ham United - Chelsea 0:4 (17. Lampard z pen., 20. J. Cole, 22. Ballack, 54. A. Cole)
Manchester City - Wigan 0:0